Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Najpierw dokonał kradzieży artykułów alkoholowych w jednym z marketów na Piaskowej Górze, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia zaatakował pracownika ochrony, po czym uciekł. Przeprowadzone przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu działania doprowadziły do wytypowania i zatrzymania 27-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia.

Do kradzieży rozbójniczej doszło wczoraj około godziny 19:00 w jednym ze sklepów przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Mężczyzna wziął z półek sześć butelek whiskey o wartości ponad 600 złotych, a następnie próbował wyjść nie płacąc za zakupy. To zauważył pracownik ochrony i zareagowała na popełniony przez sprawcę czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia zaatakował pokrzywdzonego uderzając ręką w twarz, a następnie uciekł.

Powiadomieni chwilę później o zdarzeniu policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji funkcjonariusze jeszcze tego samego wieczora przy ul. Wrocławskiej zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo. Towar przez mundurowych został odzyskany w całości.

27-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Decyzją prokuratury mieszkaniec powiatu świdnickiego objęty został dozorem policyjnym.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży