Znalazł cudzą kartę bankomatową i zamiast oddać ją właścicielce, siedmiokrotnie z niej skorzystał, płacąc za zakupy w sklepach naszego miasta. Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne zatrzymali nieuczciwego 60-letniego wałbrzyszanina w miniony piątek przed południem.

25-letnia mieszkanka Wałbrzycha kartę płatniczą zgubiła 27 grudnia zeszłego roku najprawdopodobniej przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu w rejonie Starej Kopalni. Zanim kobieta zorientowała się, że jej nie ma, minęło trochę czasu. 60-latek wtedy właśnie skorzystał z karty jeszcze tego samego dnia płacąc nią za zakupy w różnych sklepach w Wałbrzychu. Starty właścicielka wyliczyła na łączną kwotę blisko 350 złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc działania operacyjne ustalili, kto stoi za sprawą przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniami na konto bankowe i 14 stycznia przed południem zatrzymali podejrzanego przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

Mieszkaniec naszego miasta przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za przywłaszczenie karty bankomatowej, a także wielokrotne jej użycie, mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży