Policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego codziennie sprawdzają uprawnienia do kierowania pojazdami. W miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących z wydanymi przez sąd tzw. „zakazami”. Funkcjonariusze mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i po raz kolejny przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu do kierowania pojazdami sprawca odpowiada za przestępstwo i może trafić do więzienia na 5 lat i otrzymać dodatkowo karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Do pierwszej z kontroli doszło w sobotę po godzinie 20:00. 24-letni mieszkaniec naszego miasta trafił w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, kiedy na ul. Batorego w Wałbrzychu jechał samochodem osobowym. Mężczyzna miał orzeczony od sierpnia 2021 roku dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Na drugi dzień kilka minut przed godziną 21:00 również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Andersa w Wałbrzychu 25-letniego wałbrzyszanina również jadącego samochodem osobowym. I w tym przypadku mężczyzna miał wydany w 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami.

Apelujemy! Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek