W miniony wtorek nad ranem dwóch sprawców przy użyciu psa w typie amstaff, grożąc napotkanemu mężczyźnie pozbawieniem życia, zabrało młodemu wałbrzyszaninowi m.in. telefon komórkowy, e-papierosa oraz portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Dzięki szybko podjętej interwencji policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali obu sprawców wymuszenia rozbójniczego. Okazało się, że jeden z nich chwilę wcześniej pobił także innego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Obaj podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres najbliższych dwóch miesięcy. Pierwszy z nich działał w warunkach recydywy, drugi multirecydywy.

Zgłoszenie o wymuszeniu rozbójniczym w centrum Wałbrzycha dotarło do dyżurnego wałbrzyskiej komendy w miniony wtorek po godzinie 6:00. Na pl. Tuwima dwóch mężczyzn szczując psem zażądało od 24-latka wydania wartościowych przedmiotów.  Pokrzywdzony nie chciał oddać mężczyznom tego co posiadał przy sobie, dlatego agresorzy zaczęli grozić mu pozbawieniem życia, a ostatecznie zabrali m.in. telefon komórkowy, e-papierosa, a także portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Wartość strat oszacowana została na 1300 złotych.

Funkcjonariusze prewencji z drugiego komisariatu dzięki pracy operacyjnej szybko ustalili miejsce pobytu obu przestępców i dokonali ich zatrzymania jeszcze tego samego poranka. Podejrzani to wałbrzyszanie wieku 34 i 43 lat. W momencie zdarzenia obaj sprawcy byli kompletnie pijani. W toku wykonanych przeszukań mundurowi ujawnili i zabezpieczyli skradzione mienie.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili także, że 34-latek tego samego dnia przed godziną 5:00 na pl. Grunwaldzkim pobił 57-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, powodując u niego na szczęście niegroźne obrażenia ciała.

Obaj zatrzymani staną teraz kolejny raz przed sądem. Wcześniej odsiadywali już w więzieniach wyroki za popełnienie tego typu czynów. Grozi im więc teraz kara pozbawienia wolności do lat 15 w związku działaniem w warunkach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres najbliższych 2 miesięcy.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu policjanci wypuszczają pierwszego z mężczyzn z radiowozu.
  • Na zdjęciu policjanci prowadzą pierwszego z zatrzymanych mężczyzn.
  • Na zdjęciu policjanci sporządzają dokumentację.
  • Na zdjęciu policjanci w obecności zatrzymanego sporządzają dokumentację.
  • Na zdjęciu mężczyzna w obecności policjantów podpisuje dokumentację.
  • Na zdjęciu drzwi celi nr 3.