Policjant prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy w środę w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkał się z młodymi piłkarkami Akademii Piłkarskiej FemGol z Lubina przebywającymi na obozie sportowym. Zajęcia teoretyczne odbyły się na terenie jednego z hoteli w Boguszowie-Gorcach

Policjant wałbrzyskiej komendy przypomniał dziewczynkom w wieku od 6 do 10 lat przebywającym na terenie powiatu wałbrzyskiego główne zasady poruszania się po drogach. Były informacje o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz o ruchu rowerzystów.

Nie zabrakło również tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Funkcjonariusz przypomniał również, że bezwzględnie należy wykonywać polecenia ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stosować się do regulaminów kąpielisk, a także przekazał informacje nt. zagrożeń wynikających z korzystania z niestrzeżonych zbiorników wodnych.

Była także mowa o tym jak poprawnie wykonać zgłoszenie na numer alarmowy 112 oraz o właściwym zachowaniu się wobec nieznajomych osób.

Młode piłkarki miały okazję zobaczyć jak wewnątrz wygląda radiowóz policyjny, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w służbie. Funkcjonariusz przekazał także opaski odblaskowe do noszenia na wierzchniej odzieży przez nie w porze nocnej.

W trakcie pogadanki policjant poinformował również o konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, w którym do wykonania jest 60-sekundowy spot filmowy lub praca plastyczna zrealizowana dowolną techniką. Obrazować one mają bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia. Łącznie w zajęciach udział wzięło około 30 zawodniczek klubu z Lubina.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży