Znaczną ilość środków psychotropowych w postaci amfetaminy oraz odurzających w postaci marihuany ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań w dzielnicy Podgórze policjanci kryminalni drugiego komisariatu. Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można było wykonać blisko 1,5 tysiąca porcji handlowych. Funkcjonariusze realizując informację własną w czwartek koło południa zatrzymali do prowadzonej sprawy 27-letniego mieszkańca naszego miasta, któremu następnie udowodnili także handel tymi środkami zabronionymi prawem.

Wałbrzyszanin w miejscu zamieszkania miał ukryte dwa woreczki ze środkami psychotropowymi w postaci amfetaminy oraz środkami odurzającymi w postaci marihuany. Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli także podręczna wagę oraz gotówkę w łącznej sumie blisko 3,5 tysiąca złotych.

Podczas dalszych czynności procesowych funkcjonariusze z „dwójki” ustalili dodatkowo, że podejrzany wielokrotnie w ostatnim czasie sprzedawał narkotyki innym mieszkańcom naszego miasta. Tylko podczas wakacji marihuanę i amfetaminę udzielił blisko 30 osobom. W związku z tym prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do wałbrzyszanina środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków oraz za handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu zabezpieczone narkotyki w postaci amfetaminy.
  • Na zdjęciu zabezpieczone narkotyki w postaci marihuany.
  • Na zdjęciu zabezpieczone narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany.