21 września na terenie Hotelu Biały w Wałbrzychu odbyły się Międzynarodowe Targi Pracy. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć wałbrzyskich funkcjonariuszy, którzy promowali swoją służbę i zachęcali do związania przyszłości z Policją. Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi otrzymały wszelkie informacje na temat koniecznych do spełnienia warunków oraz na temat postępowania kwalifikacyjnego. Chętni mogli zapoznać się również ze specyfiką służby w poszczególnych pionach.

W grupie wielu pracodawców i przedsiębiorców, podczas zorganizowanych na terenie Wałbrzycha Międzynarodowych Targów Pracy, swoje stoisko informacyjne przygotowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi.

Każdy kto podszedł do naszego stoiska, mógł przymierzyć mundur wykorzystywany w trakcie działań, a także zobaczyć z bliska radiowóz policyjny i sprzęt jaki wykorzystują policjanci podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Uczestnicy targów mieli jednak przede wszystkim możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami na temat służby w Policji. Funkcjonariusze odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla kandydatów. Pytania zadawane przez odwiedzających dotyczyły różnych zagadnień, jednak najczęściej pojawiały się pytania dotyczące warunków pracy, zarobków w Policji, kryterium przyjęć do służby oraz realizowanych akcji. Przyszli kandydaci zainteresowani służbą w naszej formacji dopytywali również o etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

  • Na zdjęciu policjantka przy stoisku rozmawia o służbie w Policji z mieszkańcami.
  • Na zdjęciu mieszkańcy mieli okazję zobaczyć policyjny radiowóz.
  • Na zdjęciu policjantka pomaga założyć policyjny mundur.
  • Na zdjęciu policjantka przy stoisku rozmawia o służbie w Policji z mieszkańcami.
  • Na zdjęciu policjanci przy stoisku rozmawiają o służbie w Policji z mieszkańcami.