Jak wybrać oczyszczacz powietrza do suchego otoczenia

Im bardziej suche środowisko, tym ważniejszy staje się skuteczny oczyszczacz powietrza. Wilgotne środowisko jest łatwiejsze do opanowania, jeśli chodzi o zanieczyszczenia powietrza, właśnie dlatego, że wilgoć pomaga je zneutralizować poprzez absorpcję lub szybkie rozpraszanie. W suchym otoczeniu cząsteczki unoszące się w powietrzu mają mniej przeszkód i mogą dłużej pozostawać w zawieszeniu. Ponadto, co ważne, łatwiej przywierają do powierzchni, co sprawia, że trudniej je usunąć przez zwykłe odkurzanie.

Przede wszystkim zwróć uwagę na wysokiej jakości filtr

Na szczęście istnieją różne rodzaje oczyszczaczy powietrza, które są lepiej przystosowane do suchego środowiska niż inne. Filtry HEPA udowadniają swoją wartość po raz kolejny jako standard dla każdego oczyszczacza powietrza zbudowanego w celu zwalczania cząstek stałych. Filtr jonowy działa najlepiej w neutralizacji elektryczności statycznej, jak to, co znajduje się w dywanach i tkanin . A światło UV to świetny sposób, aby zmierzyć się z tymi mikroorganizmami, które rozwijają się w środowiskach o niskiej wilgotności .

Kluczowe punkty do zapamiętania

  • Jak często czyścisz swój oczyszczacz powietrza? Sensowne jest czyszczenie oczyszczaczy powietrza bardziej regularnie niż oczyszczaczy powietrza, ponieważ one również zbierają i usuwają znaczną ilość widocznych zanieczyszczeń. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Oczyszczacze powietrza są zaprojektowane tak, aby były łatwe w konserwacji i czyszczeniu, ale jest wiele takich, które nie są. Ważne jest, aby sprawdzić, jakie czynności konserwacyjne są wymagane w przypadku modelu (modeli), który bierzesz pod uwagę.
  • Jak wydajny jest oczyszczacz powietrza? Oczyszczacze powietrza można oceniać na wiele sposobów, w tym za pomocą wskaźnika CADR. Chociaż CADR wskazuje skuteczność w zbieraniu cząstek zawieszonych w powietrzu o określonej wielkości, należy go traktować z przymrużeniem oka. Producenci często stosują podejrzane taktyki, aby zawyżać oceny, więc nie powinieneś polegać wyłącznie na CADR, aby zdecydować, który model jest dla Ciebie najlepszy.
  • Jak dużo hałasu będzie wytwarzał oczyszczacz powietrza? Wiele oczyszczaczy powietrza jest całkowicie bezgłośnych, ale inne są głośniejsze niż można by się spodziewać. Poziom decybeli będzie prawdopodobnie podany w opisie produktu, więc pamiętaj, aby sprawdzić go przed zakupem. Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu podczas korzystania z oczyszczacza powietrza. Jeśli wolisz uruchamiać go podczas snu, najlepszy może być bardzo cichy model.