Policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie, przy wsparciu strażaków, dzięki profesjonalnemu działaniu uratowali wczoraj po południu życie zdesperowanego mieszkańca tej miejscowości, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z okna. Każdy problem zawsze ma swoje rozwiązanie. Nie wstydźmy się prosić o pomoc! Przypominamy również, że istnieją telefony zaufania, instytucje, poradnie, które mogą pomóc. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, czy zgłosić się do ośrodka interwencji kryzysowej, czy poradni zdrowia psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję pod numerem telefonu 22 484 88 01.

Mieroszowscy funkcjonariusze usłyszeli od dyżurnego Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach o możliwej próbie samobójczej 38-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego 5 grudnia około godziny 14:00. Mundurowi pilnie udali się więc na miejsce zgłoszenia i na trzecim piętrze mieszkania jednego z budynków przy pl. Niepodległość zauważyli mężczyznę siedzącego na parapecie z nogami zwisającymi na zewnątrz. Mężczyzna od początku nie podejmował żadnej próby rozmowy. Widać było, że jest kompletnie pijany, chwieje się na parapecie i w każdym momencie może spaść na dół. Pomimo tego jednak dalej spożywał alkohol i krzyczał że skoczy.

Strażacy niezwłocznie rozłożyli skokochron pod budynkiem i pomogli policjantom wyważyć drzwi do mieszkania. Liczyła się każda sekunda. Ostatecznie funkcjonariusze z Mieroszowa wykorzystali odpowiedni moment i wewnątrz mieszkania obezwładnili mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał 2,89 promila alkoholu w organizmie. Zaistniałą sytuację tłumaczył zawodem miłosnym. 38-latkiem zajęli się specjaliści z zespołu ratownictwa medycznego, którzy przybyli na miejsce zdarzenie. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów z Mieroszowa i wsparciu strażaków po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.

Policjanci przypominają, że zawsze śpieszą z pomocą, najszybciej jak tylko mogą. Warto jednak pamiętać, że decyzja o odebraniu sobie życia w wielu przypadkach nie jest podejmowana pod wpływem chwili. Apelujemy do Państwa i prosimy, aby zwracać uwagę na osoby z własnego otoczenia, na ich zachowanie. Być może nasza reakcja, zwykła ludzka rozmowa sprawi, że pomożemy drugiemu człowiekowi.

Przypominamy również, że istnieją telefony zaufania, instytucje, poradnie, które mogą pomóc. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, czy zgłosić się do ośrodka interwencji kryzysowej, czy poradni zdrowia psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję pod numerem telefonu 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie

Stop depresji

.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży