Dwóch młodych mieszkańców naszego miasta odpowie za kradzież sporej ilości mienia z jednej z wałbrzyskich parafii. Mężczyźni wykorzystali fakt pozostawienia otwartych drzwi do zakrystii i nocą wynieśli z pomieszczenia świątyni sprzęt elektroniczny. Działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego drugiego komisariatu doprowadziły do zatrzymania obu sprawców. Policjanci odzyskali także skradzione mienie. 23 i 21-latek mogą teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Do obrabowania jednego z kościołów na Starym Zdroju doszło w nocy z 24 na 25 marca. Mężczyźni weszli do świątyni i wykorzystując otwarte drzwi do zakrystii wynieśli z niej telewizor, wzmacniacz, bezprzewodowy zestaw nagłaśniający oraz komputer stacjonarny wraz z monitorem, powodując tym samym straty w kwocie 10,5 tysiąca złotych.

Zaalarmowani w sobotni poranek o zdarzeniu policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu realizując zebrane w sprawie informacje już po kilku godzinach zatrzymali w centrum miasta pierwszego ze sprawców – 23-letniego wałbrzyszanina. Drugi z mężczyzn – 21-latek - wpadł dzień później, w niedzielę koło południa. Obaj kolejne godziny spędzili w dwóch różnych celach w wałbrzyskiej komendzie, po czym w poniedziałek zostali doprowadzeni do prokuratury. W trakcie czynności procesowych usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

W toku wykonanych czynności mundurowi skradzione mienie odzyskali w całości. Było ukryte pod liśćmi oraz gałęziami w kompleksie leśnym w rejonie ul. Pocztowej.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu skradzione mienie ukryte pod gałęziami.
  • Na zdjęciu skradzione mienie ukryte pod liśćmi.
  • Na zdjęciu skradzione mienie ukryte pod liśćmi.
  • Na zdjęciu odzyskane mienie z kradzieży.
  • Na zdjęciu odzyskane mienie z kradzieży.