Takiej policyjnej interwencji dawno nie było w Wałbrzychu. Wczoraj w godzinach popołudniowych patrol ogniwa wywiadowczego na jednej z głównych ulic Nowego Miasta zauważył dwa holujące się pojazdy. Kiedy jednak mundurowi przyjrzeli się dokładnie samym kierującym okazało się, że było to dwóch znanych im osobiście przestępców drogowych. 25-latek których holował pojazd za sobą miał już dwa aktywne zakazy sądowe w tym zakresie i był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym, mężczyzna w holowanym pojeździe posiadał natomiast trzy sądowe zakazy poruszania się pojazdami i najprawdopodobniej niebawem, po kolejnym sądowym wyroku, również podzieli losy swojego kolegi i trafi za kraty więzienia.

Do interwencji doszło 27 marca około godziny 17:30 na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Policjanci z wałbrzyskiej komendy rozpoznali dwóch mężczyzn jako sprawców częstych przestępstw drogowych. Starszy z kierujących – 25-latek - holował pojazd, którym to kierował 18-latek.

W trakcie przeprowadzonych kontroli drogowych mundurowi potwierdzili, że młodszy z wałbrzyszan miał już trzy wyroki sądowe z 2022 roku dotyczące zakazu kierowania pojazdami, jednak sąd nie zdecydował jeszcze o umieszczeniu młodego mężczyzny w zakładzie karnym.

Drugi z mężczyzn – 25-latek – posiadał dwa aktywne sądowe zakazy orzeczone wyrokami z tamtego roku, ale w tym przypadku Sąd Rejonowy w Wałbrzychu skazał mężczyznę na karę bezwzględnego więzienia. Tym samym mieszkaniec naszego miasta spędzi teraz 12 miesięcy w zakładzie karnym. Dzisiaj podejrzany został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Obu młodym wałbrzyszanom, za ponowne kierowanie samochodami pomimo orzeczonych zakazów sądowych, grozi teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży