Dzisiaj po południu na terenie jednego z przedsiębiorstw na Szczawnienku doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia trójkołowego motocykla z samochodem osobowym kierujący pierwszego z pojazdów trafił do szpitala. Obaj mężczyźni biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

O wypadku policjanci zostali poinformowani około godziny 12:30. Z ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że oba pojazdy zderzyły się kiedy 42-letni kierujący samochodem osobowym wyjeżdżał z parkingu na drogę wewnętrzną, a drogą tą jechał akurat 46-letni motocyklista. W wyniku wypadku starszy z mężczyzn trafił do szpitala. Na szczęście życiu mieszkańca Wałbrzycha nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w sprawie.

Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocyklista, motorowerzysta, czy nawet rowerzysta może przecież nadjechać w każdym momencie.

Przypominamy również inne przepisy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.

Apelujemy również do kierujących jednośladami, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący motocyklami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży