Dwoje kolejnych poszukiwanych trafiło wczorajszego wieczora w ręce mieroszowskich i wałbrzyskich policjantów. 63-letnia mieszkanka Unisławia Śląskiego oraz 40-letni wałbrzyszanin, w związku z prawomocnymi wyrokami sądowymi, nie stawili się w wyznaczonych terminach w zakładach karnych. Kobieta została skazana przez sąd za przywłaszczenie cudzej rzeczy o znacznej wartości, a mężczyzna za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

W środę po godzinie 19:00 policjanci Komisariatu Policji w Mieroszowie udali się do Unisławia Śląskiego. To właśnie tam, w jednym z domków jednorodzinnych, miała przebywać osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie legitymowania szybko potwierdziło się, że 63-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu została skazana na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności za przywłaszczenie cudzej rzeczy o znacznej wartości. Seniorka noc spędziła w policyjnej celi. Dzisiaj po południu kobieta trafi bezpośrednio do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu, gdzie przewiozą ją policjanci.

Tego samego wieczora – przed godziną 20:00 - policjanci prewencji drugiego komisariatu udali się natomiast na ul. Skarżyską, gdzie według zgłoszenia miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Szybko okazało się, że było to poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Świdnicy 40-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna ma spędzić dokładnie 10 miesięcy w więzieniu, po tym jak został skazany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 40-latek także noc spędził w policyjnej celi. O poranku został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego wiezienia.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży