Policjanci kryminalni pierwszego komisariatu zatrzymali wczoraj wieczorem 31-letnią kobietę, która w czerwcu tego roku w krótkich odstępach czasu trzykrotnie wykradła z jednej z drogerii w Szczawnie-Zdroju sporą ilość różnego rodzaju kosmetyków, gdzie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 1,1 tys. złotych. Wałbrzyszanka podczas czynności procesowych przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia.

Policjanci pionu kryminalnego z „jedynki” realizując informacje własne zatrzymali 31-latkę w środę po godzinie 19:00 w miejscu zamieszkania przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu. Wcześniej, po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych, mundurowi ustalili, że to właśnie ta wałbrzyszanka trzykrotnie wychodziła z tej samej drogerii przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju z różnego rodzaju kosmetykami.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na postawienie wałbrzyszance zarzutu kradzieży sklepowych w krótkich odstępach czasu. Teraz 31-latka może trafić za kraty więzienia na 5 lat. O losie kobiety zadecyduje sąd.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży