Pijana mieszkańka Wałbrzycha zniszczyła kamerę monitoringu. Grozi jej 5 lat więzienia
Z braku trzeźwości do aktu wandalizmu. Pewna 34-letnia mieszkanka Boguszowa-Gorc dopuściła się dewastacji kamery monitoringu, a teraz za swoje działania będzie musiała odpowiedzieć przed sądem. Incydent, który miał miejsce w ubiegły piątek, jest przestrogą przed konsekwencjami nadużywania alkoholu.
  • 34-latka z Boguszowa-Gorc uszkodziła kamerę monitoringu na elewacji jednego z budynków.
  • Zgłoszenie o zniszczeniu mienia wpłynęło do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach.
  • Straty oszacowano na prawie 1,9 tys. złotych.
  • Przestępstwo to grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Sprawczyni zatrzymana; przyznała się do winy, tłumacząc swój czyn nietrzeźwością.

W miniony piątek, wczesnym porankiem, u spokojnych dotąd ulic Boguszowa-Gorc rozległ się nieoczekiwany szmer złamanej przez nietrzeźwą rękę technologii. Kamery monitoringu, które dotychczas niezawodnie pilnowały bezpieczeństwa mieszkańców, stały się celem wybuchu impulsywnej agresji. Policja niezwłocznie podjęła działania, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia, co doprowadziło do szybkiego zatrzymania sprawczyni – 34-letniej kobiet z samego serca Boguszowa-Gorc.

Przedstawione zarzuty wprowadziły mieszkańców w stan zadumy nad siłą, jaką nietrzeźwość może mieć nad ludzkim zachowaniem. Wszak, jak podkreślił kom. Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, to kolejny przypadek, który dowodzi, że alkohol potrafi być reżyserem nie tylko utraconych wspomnień, ale i nieodwracalnych aktów wandalizmu. Teraz, kiedy sprawiedliwość wzięła sprawy w swoje ręce, społeczność z zainteresowaniem będzie śledzić rozwój wydarzeń, mając nadzieję, że będzie to przestroga dla innych przed podobnymi wybrykami.

Warto pamiętać, że każdy czyn ma swoje konsekwencje, a granica między beztroską zabawą a przestępstwem jest cieńsza, niż mogłoby się wydawać. Świadomość tych konsekwencji może być kluczem do zrozumienia, że odpowiedzialność za własne działania jest nieodłączną częścią życia w społeczeństwie.


KMP w Wałbrzychu