Pijani na rowerach i hulajnogach: rekordzista miał ponad 2,5 promila

Miniony weekend okazał się wyjątkowo pracowity dla funkcjonariuszy z Wałbrzycha i okolic. Policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców jednośladów, w tym rekordzistę, który wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Wśród zatrzymanych znalazł się również kierujący hulajnogą elektryczną, który spowodował kolizję drogową. Poniżej przedstawiamy szczegóły tych zatrzymań.

  1. Kontrole drogowe wykazały nietrzeźwość siedmiu kierujących jednośladami.
  2. Rekordzista miał w wydychanym powietrzu 2,58 promila alkoholu.
  3. Jeden z kierujących hulajnogą elektryczną doprowadził do kolizji drogowej.
  4. Wszyscy zatrzymani zostali ukarani mandatami i zakazem dalszej jazdy.

W piątek przed godziną 23:00, na ulicy Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju, funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu zauważyli niepewnie poruszającego się rowerzystę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 0,48 promila alkoholu w organizmie. W efekcie otrzymał mandat w wysokości tysiąca złotych i musiał wrócić do domu pieszo.

Do pierwszej kontroli doszło już w piątek, 7 czerwca, około godziny 16:30. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 59-letniego rowerzystę na ulicy Żeromskiego. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,47 promila alkoholu i został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Sobotnie popołudnie przyniosło kolejne zatrzymania. Na ulicy 1-go Maja w Sobięcinie, około godziny 16:00, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 44-letniego rowerzystę z Siemianowic Śląskich, który wydmuchał 2,1 promila alkoholu. Dwie godziny później, na tej samej ulicy, zatrzymano 21-latka z powiatu wałbrzyskiego, który miał 1,53 promila alkoholu. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Około godziny 19:00, na ulicy Wrocławskiej na Szczawienku, doszło do kolizji drogowej. 20-letni kierujący hulajnogą elektryczną, będąc w stanie po użyciu alkoholu (0,26 promila), uderzył w samochód. Mężczyzna trafił do szpitala, ale na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci sporządzili dokumentację procesową i będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

W niedzielę około godziny 14:00, dzielnicowi drugiego komisariatu zatrzymali 24-letniego rowerzystę, który miał 0,28 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych.

Ostatnie zatrzymanie miało miejsce tego samego dnia przed godziną 16:00, na ulicy Szybowej w Boguszowie-Gorcach. 26-latek z powiatu wałbrzyskiego miał 0,61 promila alkoholu w organizmie i został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność na drogach, przypominając, że nietrzeźwość za kierownicą może prowadzić do poważnych wypadków. Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz wysokimi grzywnami. Kierujący rowerami i hulajnogami elektrycznymi również mogą być surowo karani, nie tylko finansowo, ale również poprzez zakaz kierowania pojazdami.


Źródło: Policja Wałbrzych