
Niecodzienna interwencja na ulicach Wałbrzycha. Kierująca z powiatu średzkiego nie tylko przekroczyła prędkość, ale również złamała szereg przepisów, które mogą mieć poważne konsekwencje prawne. Jak potoczyły się losy 36-latki zatrzymanej przez policję? Sprawdź szczegóły tej wyjątkowej sprawy.
- Wałbrzych Podzamcze miejsce zatrzymania kierującej z powiatu średzkiego
- Konsekwencje prawne i policyjna reakcja na narkotyki w torebce kierującej
Wałbrzych Podzamcze miejsce zatrzymania kierującej z powiatu średzkiego
Wczesnym popołudniem na al. Podwale w Wałbrzychu doszło do zatrzymania samochodu osobowego, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 23 km/h. Policjanci ruchu drogowego podjęli kontrolę, która szybko ujawniła kolejne nieprawidłowości. Okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych, a kobieta za kierownicą – mieszkanka Wojnowic – miała cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz obowiązujące sądowe zakazy w tym zakresie.
Planowana nałożenie mandatów i punktów karnych okazała się jedynie początkiem problemów dla 36-latki. Funkcjonariusze odkryli bowiem, że kobieta nie tylko ignorowała decyzję Starosty Powiatu Średzkiego z 2024 roku o cofnięciu jej prawa jazdy, ale także dwukrotnie złamała sądowe zakazy wydane przez sądy w Wałbrzychu i Wrocławiu.
Konsekwencje prawne i policyjna reakcja na narkotyki w torebce kierującej
Podczas kontroli uwagę policjantów zwrócił woreczek strunowy z białym proszkiem znaleziony w torebce kobiety. Testy kryminalistyczne potwierdziły obecność amfetaminy. Kierująca przyznała się do wcześniejszego zażywania narkotyków, co wzbudziło podejrzenie prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.
W związku z tym funkcjonariusze przewieźli kobietę do szpitala celem pobrania krwi do dalszych badań laboratoryjnych. Po zakończeniu procedur medycznych 36-latka spędziła noc w policyjnej celi, a dziś po południu zaplanowano jej przesłuchanie.
Za łamanie przepisów dotyczących cofniętych uprawnień grożą surowe sankcje – nawet wieloletnie zakazy prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Naruszenie sądowego zakazu może skutkować karą więzienia do pięciu lat, natomiast posiadanie i używanie narkotyków oraz jazda pod ich wpływem to zagrożenie karą do trzech lat pozbawienia wolności.
„Nieodpowiedzialni kierowcy muszą zdawać sobie sprawę z powagi swoich czynów i konsekwencji, jakie mogą ich spotkać” – mówi kom. Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.
KMP w Wałbrzychu