Siedem osób zatrzymanych w Wałbrzychu za narkotyki podczas weekendu

W ciągu ostatniego weekendu wałbrzyska policja przeprowadziła intensywne działania, które zakończyły się zatrzymaniem siedmiu osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Wśród zabezpieczonych substancji znalazły się marihuana, amfetamina oraz metamfetamina, a jeden z zatrzymanych hodował w domu krzewy konopi indyjskich. Sprawdź, jak wyglądała akcja i jakie konsekwencje grożą zatrzymanym.
- Akcja policji na Podgórzu i Starym Zdroju przyniosła spektakularne efekty
- Zatrzymania w Głuszycy i Śródmieściu potwierdzają skuteczność działań wałbrzyskich policjantów
Akcja policji na Podgórzu i Starym Zdroju przyniosła spektakularne efekty
W piątkowy wieczór 11 lipca funkcjonariusze kryminalni z Wałbrzycha wkroczyli do mieszkania na Podgórzu, gdzie zatrzymali 33-letniego mężczyznę. W jego lokalu znaleziono niewielkie ilości marihuany i metamfetaminy, a także pięć doniczek z rosnącymi krzewami konopi indyjskich – uprawa takich roślin jest w Polsce nielegalna. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i usłyszał zarzuty związane z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.
Kolejne zatrzymania miały miejsce już następnego dnia. Po godzinie 16:00 policjanci odwiedzili mieszkanie na Podzamczu, gdzie 31-letnia kobieta została zatrzymana z amfetaminą. Jeszcze tego samego wieczora usłyszała zarzut posiadania środków psychotropowych.
Nie minęły dwie godziny, gdy dzielnicowi z drugiego komisariatu zatrzymali 31-latka na Nowym Mieście. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę i również został przesłuchany tego samego dnia.
Zatrzymania w Głuszycy i Śródmieściu potwierdzają skuteczność działań wałbrzyskich policjantów
W sobotni wieczór funkcjonariusze z Głuszycy zatrzymali 47-letnią kobietę, u której znaleziono metamfetaminę. Pomimo zarzutów, kobieta została zwolniona po przesłuchaniu.
Około godziny 21:00 tego samego dnia policjanci prewencji wraz z ogniwem wywiadowczym pojawili się na Starym Zdroju, gdzie zatrzymali kolejnego 31-latka posiadającego marihuanę. Mężczyzna spędził noc w celi i następnego dnia usłyszał zarzut.
Niedzielne popołudnie przyniosło kolejne działania – po godzinie 17:00 funkcjonariusze odwiedzili mieszkanie na Starym Zdroju, gdzie zabezpieczyli metamfetaminę i zatrzymali 25-latka. Jeszcze tego samego wieczora mężczyzna został przesłuchany.
Ostatnia osoba trafiła w ręce dzielnicowego drugiego komisariatu w niedzielę po godzinie 20:00 na terenie Śródmieścia. 30-letni mężczyzna miał przy sobie marihuanę i podobnie jak pozostali usłyszał zarzut dotyczący przestępstw narkotykowych.
Za posiadanie środków odurzających wszystkim zatrzymanym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w ich sprawach podejmie sąd.
„Narkotykom mówimy stanowcze NIE!” – przypomina oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu komisarz Marcin Świeży.
Na podstawie: Policja Wałbrzych
Autor: krystian