Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj wieczorem na terenie Szczawna-Zdroju zatrzymali kierującego, który nie zastosował się do zakazu sądowego oraz do wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i jechał... motorowerem. Mężczyzna stanie teraz przed sądem.

9 lipca bm. około godziny 18:50 funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadącego ul. Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju kierującego motorowerem i podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymania jednośladu do kontroli drogowej. Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 50-letni mieszkaniec Wałbrzycha posiada wydany przez sąd w 2016 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w 2017 roku cofnął mężczyźnie uprawnienia do kierowanie pojazdami, w tym także motorowerami.
 

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.
 

Po raz kolejny przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić pracownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85