Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Kremy naturalne w zupełności tak jak i wszelkie inne kosmetyki tego typu, produkuje się wyłącznie ze składników organicznych. Co więcej, ich popularność stale rośnie. Dzieje się tak, ponieważ duża część osób, przykłada obecnie dużą wagę do tego, aby stosowane kosmetyki były ekologiczne – stworzone z naturalnych substancji, pozbawione tych pochodzenia odzwierzęcego. Są to produkty, po które bardzo chętnie sięgają wegetarianie oraz weganie ale też osoby, które po prostu pragną żyć w zgodzie z naturą. Co takiego wyjątkowego posiadają w sobie kremy naturalne, że cieszą się tak dużym zaufaniem klientów?

Naturalne kremy, jak sama nazwa wskazuje – stworzone są wyłącznie z produktów, które dostarcza nam środowisko naturalne. Bez względu na to, czy jest do krem do rąk, czy też do twarzy, będzie on dla nas w pełni bezpieczny.

Składniki obecne w naturalnych kremach nawilżających

Najlepsze kremy nawilżające do skóry suchej posiadają różnego rodzaju oleje i woski roślinne. Są to substancje, które w tego typu kremach naturalnych, występują najczęściej. Obecnie w nich niezliczone ilości witamin oraz substancji odżywczych przenikają w głąb skóry, dlatego mają bardzo wydatny wpływ na zmianę jej wyglądu. Warto chociaż pokrótce przybliżyć najważniejsze zalety i właściwości tych substancji, gdyż to właśnie one powodują, że są tak często wykorzystywane w produkcji kremów.

Naturalne kremy – dlaczego ich składniki są wyjątkowe?

Oleje i olejki

Dobry krem do rąk lub do twarzy często zawiera popularny olej kokosowy, oliwę z oliwek, olejek arganowy, olej jojoba, bądź też ekstrakt z nasion lnu. Są to najczęściej oleje nierafinowane oraz tłoczone na zimno. Można jest stosować do produkcji kosmetyków do suchej cery, ale też w dobrych kremach nawilżających do wszelkich innych rodzajów skóry.

Ich działanie nie sprawia, że skóra jest nadmiernie przetłuszczona. Regulują one wydzielanie sebum, a także znacznie usprawniają odbudowę naturalnego lipidowego płaszcza. Jest to swojego rodzaju ochrona przed zbyt wczesnym przesuszeniem się skóry, a także dodatkowo działa przeciwbakteryjnie oraz łagodząco. Jako, że znajdują się w nich kwasy omega-3, omega-6 oraz omega-9, odmładzają cerę i chronią ją przed wiotczeniem, które pojawia się przy wysuszeniu. Ponadto zauważymy, że nasza skóra stanie się znacznie wzmocniona oraz bardziej elastyczna.

Naturalne kremy, a obecność kwasu hialuronowego

Niewiele osób wie, że naturalne kosmetyki, czyli zatem także kremy zawierają też kwas hialuronowy. Do niedawna, był on pozyskiwany wyłącznie ze zwierzęcych tkanek, natomiast obecnie produkuje się go w biotechnologicznych laboratoriach, za pomocą mikrobiologicznej fermentacji konkretnego szczepu bakterii. Pamiętajmy, że kwas hialuronowy to naturalny składnik, który występuje w skórze człowieka. Odpowiada on za to, aby w jej najgłębszych warstwach była utrzymywana woda, a co za tym idzie – naskórek był odpowiednio nawilżony. Stąd też, najczęściej stosuje się go w kosmetykach, które przeznaczone są do suchej bądź przesuszonej cery, która potrzebuje dobrego nawilżenia. Kwas hialuronowy znajdziemy też w najlepszych kremach do rąk i do twarzy, które działają odmładzająco. Jest on bowiem doskonały we wspomaganiu produkcji elastyny i kolagenu, czyli tych substancji, które odpowiadają za to, że skóra wygląda młodo.

Często spotkamy się z opiniami, iż kwas hialuronowy pod postacią kremu nie działa skutecznie, gdyż nic nie zastąpi tego, który jest w formie zastrzyków – to nie prawda. Obecnie, producenci kremów naturalnych o działaniu odmładzającym, posiadają już kwas hialuronowy w formie drobnocząsteczkowej, który o wiele lepiej wchłania się w skórę co sprawia, że może on aktywować swoje działanie w o wiele głębszych jej warstwach. Dzięki temu, dochodzi do regeneracji komórek naskórka, a także skóry właściwej. Ta postać kwasu, to także świetny składnik kremów, które dbają o odpowiednie nawilżenie skóry, jej jędrność i młody wygląd. Tacy producenci jak Yope kremy do rąk i do twarzy produkują często z wykorzystaniem najlepszych substancji, dlatego obecność kwasu hialuronowego, z pewnością nie będzie dla nas zaskoczeniem.