Szkło ozdobne w kuchni

Kuchnia to centralny punkt każdego domu, w którym spędzamy dużo czasu. W kuchni powstaje wiele pysznych dań, którymi delektuje się cała rodzina; w kuchni również często odbywają się najlepsze imprezy do późnych godzin nocnych. Kuchnia posiada niezwykły klimat, szczególnie gdy jest ona zadbana i schludna. Dlatego podczas remontu czy wykańczania nowo powstałej kuchni powinniśmy zatroszczyć się o najlepsze dostępne materiały i sprzęty, które wpłyną na funkcjonalność i estetykę pomieszczenia.

Jakie rozwiązania najczęściej pojawiają się w naszych kuchniach? Płytki ceramiczne to baza niemal każdej kuchni ze względu na ich wytrzymałość i łatwość w usuwaniu zabrudzeń. Jednak mycie fug między płytkami nierzadko przyprawia nas o ból głowy, dlatego warto zdecydować się na nieco inny materiał. Szkło ozdobne do kuchni to w pełni wartościowa alternatywa, która nie tylko świetnie radzi sobie w warunkach kuchennych, ale również doskonale się prezentuje.

Co wyjątkowego tkwi w szkle do kuchni?

Szkło dekoracyjne do kuchni to rozwiązanie godne XXI wieku. Posiada wiele walorów, których próżno szukać w innych materiałach wykończeniowych i dekoracyjnych. Panel szklany do kuchni to idealne połączenie nowoczesnego designu i doskonałych właściwości technicznych, dzięki którym z powodzeniem jest wykorzystywany do pokrycia ściany kuchennej tuż nad blatem roboczym, a nawet kuchenką elektryczną czy gazową.

Poza obrębem kuchenki czy płyty indukcyjnej można postawić na zwykłe szkło o odpowiedniej grubości. Jednak wielu specjalistów poleca szkło hartowane do kuchni na całej długości blatu roboczego, gdyż gwarantuje ono trwałość całej szklanej tafli. Szkło hartowane dzięki innowacyjnym procesom produkcyjnym charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na nadmierne ścieranie. Szkło dekoracyjne hartowane nie jest wrażliwe na wysoką temperaturę czy mocne uderzenia, dlatego jest to całkowicie bezpieczny materiał do wykończenia ściany tuż nad kuchenką czy blatem roboczym. Dodatkowo, szkło w przypadku stłuczenia rozpada się na duże segmenty o niezbyt ostrych krawędziach, jednak podczas usuwania szkód należy zachować szczególną ostrożność.

Płytki szklane do kuchni nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a ich mycie jest wyjątkowo łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Co innego w przypadku fug między płytkami ceramicznymi, których całkowite domycie z tłuszczu czy brudu jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Dzięki mocowaniu do ściany, panele szklane do kuchni nie wymagają specjalnych substancji maskujących łączenia, gdyż zazwyczaj kupujemy jedną, monolityczną taflę robioną na wymiar. Jak zatem czyścić szklane panele kuchenne? To bardzo proste. Wystarcz mokra ściereczka i odrobina detergentu.

Szkło na ścianę- wzory

Jak wybrać jeden rodzaj szyby kuchennej spośród wielu wariantów dostępnych na rynku? Zadanie nie należy do najprostszych, jednak warto kierować się swoim instynktem oraz specyfiką naszej kuchni.

Panel szklany do kuchni przezroczysty to rozwiązanie dedykowane tym, którzy pragną podkreślić fakturę ściany znajdującej się pod jego powierzchnią. Są to zazwyczaj surowe cegły czy kolorowe ściany. Panel szklany do kuchni z grafiką z kolei sprawdzi się jako element dekoracyjny, który nie dość, że ozdobi kuchnię, to dodatkowo ochroni ścianę przed zniszczeniem. Szkło do kuchni lakierowane to rozwiązanie kompromisowe, ponieważ możemy wybrać jednolity kolor szyby spośród szerokiej gamy kolorystycznej. Do wyboru mamy również wykończenia połyskujące lub matowe.