Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Dwóch mieszkańców naszego miasta odpowie za zniszczenie mienia. Mężczyźni na początku kwietnia tego roku udali się do Strugi, na kontenerze socjalno-biurowym ustawionym na uboczu wywiesili tarcze i postanowili postrzelać do nich z broni czarnoprochowej. Nie pomyśleli jednak, że w ten sposób dokonają zniszczenia mienia. Po zgłoszeniu przez pokrzywdzonego policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy, przy współpracy z funkcjonariuszami piątego komisariatu, w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch sprawców przestępstwa i zabezpieczyli rewolwer, którym posłużyli podejrzani.

Do ostrzelania kontenera budowlanego doszło 4 kwietnia. Kiedy pokrzywdzony zauważył, że został on zniszczony, postanowił powiadomić Policję. Straty wycenił na kwotę 1100 złotych. Funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne w poniedziałek nad ranem zatrzymali pierwszego ze sprawców w miejscu zamieszkania na Piaskowej Górze. Okazał się nim 19-latek. Drugi z podejrzanych wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy wczoraj przed południem – także w tej samej dzielnicy. Współsprawcą zniszczenia mienia był 36-latek.


 

W wyniku wykonanych dalszych działań funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu jednego z mężczyzn i zabezpieczyli do sprawy broń czarnoprochową, z której strzelali obaj podejrzani, a także m.in. proch strzelniczy, bębenek i ołowiane kulki.  Za zniszczenie mienia wałbrzyszanie mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat. Obaj decyzją prokuratury zostali objęci dozorem policyjnym.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości