Garaże drewniane – tania alternatywa czy ekonomiczny komfort?

Garażowanie samochodu, szczególnie zimą, jest istotnym elementem dbania o każdy sprzęt motoryzacyjny. Zapobiega korozji oraz usterkom, powstałym w skutek trudnych warunków atmosferycznych. Garaże drewniane doskonale spełniają tę potrzebę na porównywalnym poziomie do murowanych. Dodatkowo, możliwość ich ocieplenia gwarantuje komfort cieplny, nawet w przypadku zawrotnie niskich temperatur. To jednak nie tylko adekwatne miejsce na samochód, motor czy kosiarkę. Wewnątrz znajdzie się odpowiednio dużo miejsca, aby wygospodarować kącik na niezbędne narzędzia. O szczegółach opowie dyrektor przedsiębiorstwa produkcyjnego Eko Architektura – Pan Przemysław Balcewicz.

Czy garaże drewniane to wystarczająco trwała konstrukcja?

Konstrukcje wykonane z drewna należą do solidnych rozwiązań budowlanych. Oczywiście warto zadbać o ich konserwację, aby nie utraciły swoich właściwości. Wiele zależy również od projektu, wybranych rozwiązań i wariantów. Eko Architektura oferuje szeroki wybór projektów, jak również podejmuje się realizacji zleceń indywidualnych. Doświadczony zespół specjalistów służy profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań. Garaże drewniane są nie tylko trwałe, ale też świetnie utrzymują ciepło. Dodatkowo istnieje możliwość ocieplenia każdego budynku i konstrukcji, którą są przez nas realizowane. Oprócz garaży w naszej ofercie znajdują się:

  • domy całoroczne (ocieplone) oraz energooszczędne klasy A i A+
  • domki letniskowe, ogrodowe i narzędziowe
  • wiaty samochodowe
  • sauny (łaźnie)
  • altany ogrodowe

Jaka jest cena drewnianego garażu w stosunku do jakości wykonania?

W porównaniu z innymi konstrukcjami garaży, wykorzystanie naturalnego surowca – jakim jest drewno – pod żadnym względem nie umniejsza właściwościom tego budynku. Wręcz przeciwnie! Budownictwo, opierające się na zastosowaniu drewna, gwarantuje ekonomiczne rozwiązania, które sprawdzą się podczas długoletniego użytkowania. Stąd też wysoka popularność konstrukcji drewnianych. Garaże tego typu doskonale sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych, szczególnie zimą. Mają świetne właściwości cieplne i nie są narażone na korozję. Dodatkowo, producent Eko Architektura oferuje rozmaite możliwości projektowe (w tym: realizację projektów indywidualnych oraz wykonanie fundamentów), krótki czas realizacji i atrakcyjne ceny pełnych zestawów. Istnieje możliwość dostosowania budynku do szczególnych potrzeb, na przykład poprzez ocieplenie konstrukcji. Kompleksowa realizacja zleceń jest gwarancją zadowolenia naszych klientów.

Tani garaż z szybkim montażem – czy to możliwe?

Garaże drewniane mają istotnie wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim, nie wymagają dużego wkładu finansowego. Wszystko zależy od wybranego wariantu, ponieważ wersje projektów znacznie różnią się od siebie. Warto w tym przypadku wziąć pod uwagę takie aspekty jak: wielkość, dodatkowe ocieplenie bądź wykonanie fundamentów. Mimo to, wybór ekonomicznego rozwiązania, nie wiąże się z drastyczną utratą jakości. Co więcej, samodzielny montaż gotowego zestawu wymaga jedynie zainwestowania własnego czasu. To znacznie obniża ostateczny koszt, a sam montaż poszczególnych elementów nie jest skomplikowany i trwa od 1 do kilku dni. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi montażowej, dla osób które pragną zaoszczędzić cenny czas. Wszystko to sprawia, że garaże drewniane są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, zarówno ze względu na tani koszt, jak i oczekiwania jakościowe. Najważniejszym aspektem pozostaje dopasowanie projektu do własnych potrzeb. 

Nasze domki dostępne są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports