Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Łowiectwo podwodne - coś o nurkowaniu i o polowaniu

Łowiectwo podwodne jest doskonałą alternatywą dla łowiectwa klasycznego. Jeżeli standardowe metody połowu ryb przestały być satysfakcjonujące, a wręcz monotonne to warto otworzyć się na coś zupełnie nowego. Technika zyskała już ogromną popularność w wielu krajach, w tym również w Polsce ma swoich miłośników. Wystarczy jedynie odpowiednie przygotowanie i niezbędny sprzęt, aby zostać myśliwym.

Łowiectwo podwodne – smak przygody i zew natury

Łowiectwo podwodne jest formą nieco bardziej skomplikowaną. Łączy w sobie umiejętność nurkowania na większe głębokości z polowaniem na ryby. Zajęcie bardzo często praktykowane w sezonie urlopowym podczas zagranicznych wakacji. Stanowi propozycję dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, bliskie obcowanie z naturą oraz pragnących wrócić do pierwotnych instynktów. Jeżeli na co dzień pasjonujemy się wędkarstwem lub połowem ryb na sieć, to tym bardziej powinniśmy spróbować tej wersji. Wyobraźmy sobie to uczucie, kiedy zanurzamy się pod wodą, dookoła imponujący podwodny krajobraz, przemieszczamy się niczym na paluszkach w poszukiwaniu swojej zdobyczy, żadnych dźwięków, otwarty umysł i w efekcie pradawne przypieczętowanie naszej wyprawy oraz powrót do czasów, gdy był to jedyny sposób na przetrwanie. Wystarczy przekonać się, że każdy z nas ma zapisane w genach pewne predyspozycje, które czasami trzeba umiejętnie przełożyć na praktykę. Jedną z istotnych cech łowiectwa podwodnego jest możliwość selekcji i posiadanie bezpośredniego wpływu na to, czy daną rybę upolujemy, czy pozostawimy w jej środowisku naturalnym. Oprócz tego adrenalina, która będzie nam towarzyszyła podczas podmorskiej wędrówki. Należy pamiętać o tym, że w Polsce istnieje wykaz akwenów w obrębie których łowiectwo jest dozwolone, a sami potrzebujemy na to zezwolenie. Jego pasjonaci bardzo często postrzegani są jako kłusownicy, dlatego aspekt prawny ma tutaj ogromne znaczenie.

Łowiectwo podwodne – wyposażenie

Łowiectwo podwodne wyróżnia się przebywaniem pod wodą na wstrzymanym oddechu oraz brakiem aparatu z zapasem sprężonego powietrza lub tlenu. W zakresie zaopatrzenia niezbędnego do przebywania przez dłuższy okres czasu pod taflą wody znajduje się przede wszystkim maska do łowiectwa podwodnego, fajka do oddychania, gdy pozostajemy na nieznacznej głębokości, płetwy oraz specjalistyczna odzież: spodnie, kurtki, kombinezony. Dzięki niemu pływanie będzie przede wszystkim bezpieczne i umożliwi nam korzystanie w pełni z uroków głębin. Należy pamiętać o właściwym doborze rozmiaru płetw, które zapewniają poruszanie się z odpowiednią prędkością oraz szczególnych warunkach i temperaturze otoczenia. Tutaj można również zakupić skarpety i rękawiczki do nurkowania. Dla osób podchodzących do tematu poważnie przyda się także boja sygnalizująca, a nawet pływająca deska. Wszystko zależy od tego na jaką odległość od brzegu się oddalamy i jak mocno chcemy się zabezpieczyć. Jeżeli chodzi o sprzęt przeznaczony do samego polowania, to najczęściej wykorzystuje się kusze, strzały, groty, harpuny, a nawet najzwyklejsze noże. Nie ma tutaj większej filozofii. Podstawą jest nasza sprawność fizyczna i siła mięśni.

Łowiectwo podwodne – kilka wskazówek dla amatora

Swoją przygodę z łowiectwem podwodnym zawsze należy rozpocząć od rozeznania się w miejscach, w których jest ono dozwolone. Zaraz po tym uzyskać na nie stosowne pozwolenie. Najlepiej oczywiście dokładnie zapoznać się z terenem, który bierzemy pod uwagę. Zakup niezbędnego wyposażenia pozostaje kwestią oczywistą. Na samym początku wystarczy sprzęt, którego cena nie przeraża i nie wymaga poświęceń. Wraz z nabieraniem doświadczenia można zdecydować się na coś droższego. Przede wszystkim należy czerpać przyjemność z aktywności i rozwijać swoje umiejętności metodą prób i błędów. Łowiectwo podwodne choć w teorii wydaje się proste, w praktyce wymaga jednak skupienia, precyzji i cierpliwości. Należy rozpocząć od polowania na jedną zdobycz, pracować nad kondycją fizyczną, aby w końcu poświęcać temu znacznie więcej czasu. Łowiectwo podwodne nie należy do sportów zespołowych. Tutaj największe znaczenie ma indywidualna praca i możliwość chwilowego odizolowania się od realnej rzeczywistości.

Łowiectwo podwodne – z ukłonem w stronę profesjonalisty

Osoby dla których łowiectwo podwodne jest chlebem powszednim mogą skorzystać z asortymentu stworzonego właśnie dla użytkowników o średnim lub wysokim stopniu zaawansowania. Poznaj ofertę produktów do ŁOWIECTWA PODWODNEGO!

1)  Płetwy do łowiectwa podwodnego Stingray EVO

Dostępne w trzech rozmiarach, dedykowane pół-profesjonalistom, o średniej sztywności, wysokiej wydajności pływania, nadają ruchom dużej swobody, wygodne i zapewniające bardzo dużą moc.

2)  Kusza CHEROKEE 90 cm do łowiectwa podwodnego

Zaprojektowana dla zaawansowanych pasjonatów, posiada kołowrotek, poręczna, wydajna, o dużej zwrotności, gwarantuje precyzję strzału, model najwyższej klasy. Wyposażona w loże z kamuflażem, zabezpieczenie w postaci blokady, otwartą głowicę. Jest wytrzymała na rdzewienie. 

3) Kurtka do kombinezonu Espadon Competition 7 mm do łowiectwa podwodnego

Wykonana z neoprenu, przeznaczona średnio-zaawansowanym użytkownikom. Sprawdza się w temperaturze 10-180C. Bezszwowa, o profilowanym kroju. Zapewnia komfort poruszania się w wodzie. W czarnym kolorze i czterech wariantach rozmiarowych. 

Łowiectwo podwodne - czy warto spróbować?

Łowiectwo podwodne, może jeszcze  nie na tyle popularne, ale jednak stale zyskujące spore grono swoich zwolenników jest ciekawą opcją spędzenia wolnego czasu w odrobinę inny niż zwykle sposób. Dzięki połączeniu dwóch form aktywności rozbudza kreatywność i pozwala wskrzesić pewne dawno już zapomniane impulsy. Może stanowić zarówno formę relaksu, jak i porządnego treningu, a właściwie być ich mieszanką. Propozycja zarówno dla amatorów, jak i zawodowców oraz zaprawionych w boju myśliwych.