Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

Jak wybrać odpowiednią maskę? Czy wybrać maskę FFP3 ?

Wybór odpowiedniej maski ochronnej może być problematyczny - obecnie tego typu przedmiotów na rynku jest wiele. Jak zatem znaleźć najlepszy produkt i na co zwrócić uwagę?

Skuteczność

Według wielu badań nie wszystkie maski są skuteczne. Wiele masek reklamowanych jako antysmogowe nie posiada żadnych atestów, tym samym nie spełniają swojego zadania. Modne, designowe maski nie chronią przed dużym zanieczyszczeniem powietrza, a są również nietanie. Warto wybrać maskę, która chroni układ oddechowy przed wziewnymi zagrożeniami różnego pochodzenia, w tym przed dymem, pyłem, smogiem, a nawet bakteriami i wirusami.

Wygoda

Maski nosimy coraz częściej i zdarza się, że przed dłuższy czas, więc warto zadbać o to, by były wygodne i dobrze dopasowane. Niewygodne maski, które uwierają i przeszkadzają, są mniej chętnie noszone, a zdejmowanie masek ochronnych w pewnych warunkach zagrożenia może się odbić na naszym zdrowiu.

Potwierdzenie spełniania wymogów UE

Rynek w obecnych czasach zalewają produkty pochodzenia chińskiego, nieposiadające żadnych atestów ani potwierdzenia działania. Raz, że produkty mogą nie działać skutecznie, ale mogą też szkodzić, dlatego warto upewnić się, że produkt nie jest chińską podróbką, która narazi nas na uszczerbek na zdrowiu.

Rozwiązanie? Maska z filtrem FFP3 firmy Medivon spełnia wszystkie powyższe warunki. Chroni przed aerozolami z cząstek stałych, aerozolami na bazie wody, aerozolami ciekłymi, bioaerozolami, a także przed innymi szkodliwymi cząstkami znajdującymi się w powietrzu. Ponadto, maska jest elastyczna i wygodna w noszeniu. Posiada też możliwość regulacji oraz system zapobiegający parowaniu okularów. Co najważniejsze - maska spełnia wymogi UE.

Więcej informacji na temat maski z filtrem FFP3 firmy Medivon znajdziesz tutaj:

https://medivon.pl/kategoria/odziez-ochronna/maseczki-ochronne/maski-ffp3/