Jakie jacuzzi ogrodowe wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując jacuzzi do ogrodu?

Własne jacuzzi to marzenie niemal każdego z nas. Jeśli posiadamy ogród lub taras, jacuzzi z ciepłą wodą może być wspaniałym urozmaiceniem imprezy oraz sposobem na relaks w warunkach ciszy i spokoju.

Co jest ważne w jacuzzi ogrodowym?

Jacuzzi ogrodowe może kojarzyć się z czymś nieosiągalnym, marzeniem rodem z Beverly Hills lub krajobrazami niezdobytych willi w Hollywood. Tymczasem jacuzzi ogrodowe wcale nie musi być drogie i dostępne jest niemal dla każdego, kto posiada swój własny ogródek czy też taras. Oczywiście nie dotyczy to każdego rodzaju jacuzzi. Istnieją zasadniczo dwa rodzaje tych ogrodowych basenów – jacuzzi dmuchane, oraz całoroczne, które jest już nieco droższe. Jeśli szukasz relaksu w pięknych okolicznościach przyrody, jacuzzi ogrodowe przeglądaj na www.totalspa.pl. Na stronie znajdziesz najlepsze jacuzzi, z których z powodzeniem możesz korzystać przez cały rok.

Jacuzzi dmuchane możesz w każdej chwili zwinąć, jednak podczas jego użytkowania nadal będziesz mógł cieszyć się relaksem i ciepłą wodą, dzięki obecnym w urządzeniu czujnikom, które podgrzewają wodę. Natomiast jacuzzi całoroczne jest montowane na stałe w wybranym miejscu tarasu i ogrodu i również dostarcza ono różnych wrażeń związanych z hydromasażem czy ciepłą wodą.

Jacuzzi ogrodowe zimą czy latem?

Zaletą jacuzzi jest to, że możemy z niego korzystać zarówno latem, jak i zimą. Jacuzzi dmuchane kojarzymy bardziej z letnimi miesiącami, z uwagi na to, że możemy je szybko złożyć i pozbyć się z ogrodu. Natomiast wmontowane na stałe w krajobraz naszej działki czy tarasu jacuzzi całoroczne pozostanie z nami na długie lata, oznacza to także, że z ciepłej kąpieli możemy korzystać nawet zimą. Czy taki relaks w najzimniejszą porę roku jest wskazany? Oczywiście, że tak. Jacuzzi w zimie spełnia podobne funkcje, jak sauna, warto jednak odpowiednio po takiej ciepłej kąpieli się zachować – to znaczy dokładnie się wysuszyć i pójść do ciepła. Wiele osób wybiera także leniwe spędzanie czasu w jacuzzi wiosną i jesienią. To idealny pomysł na imprezę w gronie przyjaciół. Wprost z jacuzzi możecie patrzeć w gwieździste, letnie niebo.

Gdzie postawić jacuzzi?

Jacuzzi ogrodowe możesz postawić w każdym miejscu ogrodu. Oczywiście taki basen należy odpowiednio zamontować, więc jeśli chcesz umiejscowić je na środku ogrodu, najprawdopodobniej będzie potrzebne wykopanie specjalnego dołka lub zaaranżowanie drewnianej przestrzeni wokół, tak, aby jacuzzi było stabilne. W przypadku jacuzzi całorocznego warto jednak zwrócić uwagę na jedną kwestię – jeśli będziemy korzystali z kąpieli zimą, warto, aby było ono umiejscowione możliwie w niedalekiej odległości od domu. Pozwoli nam to uniknąć przeziębienia i szybko znaleźć się w ogrzanym pomieszczeniu. Jeśli planujemy zimowe kąpiele, dobrym pomysłem będzie więc umiejscowienie jacuzzi na tarasie. W innym przypadku można ustawić je gdziekolwiek – otoczenie przyrody sprawi, że korzystanie z jacuzzi stanie się naszą ulubioną czynnością.