Przeprowadzka biura – jak ją urządzić? Porady + metody przeprowadzek

Twoja firma rozwija się i wymaga nowej przestrzeni do działalności? Sprawdź, w jaki sposób należy urządzić przeprowadzkę biura, aby nie zakłócić jego pracy!

Jak zorganizować przeprowadzkę biura?

Dzisiaj wiele firm zmienia miejsce swojej działalności. Przyczyną jest najczęściej konieczność uzyskania większej przestrzeni, gdy firma rozwija się i potrzebuje nowych pracowników oraz działów.

Organizacja przeprowadzki biura będzie wymagała wtedy odpowiedniego zaplanowania całego przedsięwzięcia krok po kroku, aby dzięki temu wyeliminować ryzyko, na przykład związane z opóźnieniami, zniszczeniem mienia.

W ramach planowania organizacji przeprowadzki biura trzeba odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • Jak dużo mienia jest do przeniesienia i jaki jest jego rodzaj – meble, sprzęty biurowe, dokumenty?
  • Czy na czas przeprowadzki firma może przestać prowadzić swoją działalność?
  • Czy przeprowadzka ma odbywać się we własnym zakresie, czy z pomocą profesjonalnej firmy przeprowadzkowej?
  • Jaki jest optymalny czas trwania przeprowadzki biura – jeden, dwa dni, a może tydzień?

W jaki sposób przenieść biuro – w całości czy dział po dziale?

W przeprowadzkach biur oraz firm stosuje się dwie główne metody przeprowadzek – jest to przeniesienie biura w całości oraz dział po dziale. Czym różnią się one między sobą?

Pierwsza opcja polega na przeprowadzeniu całej firmy od razu. Trwa szybko, ale wymaga zamknięcia działalności na określony czas, co dla niektórych firm może być problemem.

Z kolei przeprowadzka firmy dział po dziale polega na przenoszeniu każdego z działów osobno. Nie zaburza ona wtedy tak mocno działalności firmy, ale jednocześnie trwa dłużej.

Przeprowadzka biura z profesjonalną pomocą

Aby wszystko mogło pójść zgodnie z planem, warto zdecydować się na pomoc firmy, dla której przeprowadzki biur są codziennością. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe mogą zaoferować swoim klientom kompleksową pomoc związaną z przenosinami – nie tylko w ramach jednego miasta, lecz też na terenie całej Polski i do innych krajów.

Firma przeprowadzkowa może wtedy zająć się wszystkim, co niezbędne, aby mienie dotarło na miejsce bez uszczerbku, a firma mogła kontynuować swoją działalność spójnie i płynnie. Pracownicy firmy mogą też doradzić, jaka metoda przeprowadzki sprawdzi się najlepiej w zależności od sposobu pracy firmy.

To także doskonały wybór wtedy, gdy biuro jest większe, a celem jest jak najszybsze przeniesienie go pod nowy adres. Firma przeprowadzkowa może wtedy zaangażować dużą liczbę pracowników, aby dzięki temu można było zakończyć całe przedsięwzięcie w jak najkrótszym czasie.