Skradzione auto zaginęło w lutym - dzielnicowi odnaleźli je przypadkiem

FOT. Policja Wałbrzych
Samochód, który zniknął z parkingu w Świebodzicach - otwarty, z kluczykami w stacyjce - pojawił się podczas rutynowej kontroli na ul. Górnej w Boguszowie-Gorcach. Dzielnicowi zabezpieczyli pojazd i odholowali go na policyjny parking - właścicielka ma go odzyskać po formalnościach.
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali wczoraj wieczorem samochód, którym mężczyzna jechał po ul. Górnej około godz. 17:00. Kierujący był trzeźwy i posiadał prawo jazdy, ale policyjne bazy ujawniły, że auto zniknęło w drugiej połowie lutego z jednego z parkingów w Świebodzicach. Funkcjonariusze odholowali pojazd na policyjny parking strzeżony i zabezpieczyli go do czasu przekazania właścicielce.
jak podaje Policja:
“Dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach we wtorkowe popołudnie odzyskali samochód, który został skradziony w zeszłym miesiącu z terenu Świebodzic.”
Według informacji przekazanych przez policję, w chwili kradzieży samochód był otwarty, a w stacyjce znajdowały się kluczyki. Wartość pojazdu oszacowano na 750 złotych, dlatego zdarzenie nie zostało zakwalifikowane jako przestępstwo, tylko jako wykroczenie. Mundurowi wystawili wezwanie na przesłuchanie dla 31-letniego mężczyzny - sprawa ma być wyjaśniona w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy .
“Jako że wartość pojazdu oszacowana została na kwotę 750 złotych, zdarzenie nie zostało zakwalifikowane jako przestępstwo, a należy je traktować jako wykroczenie.”
Z uwagi na wartość mienia funkcjonariusze skierowali sprawę w trybie wykroczeniowym - czyn poddano kwalifikacji według obowiązujących przepisów. Policja zabezpieczyła dowody i sporządziła dokumentację; dalsze ustalenia przeprowadzi Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Informację przekazał Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży.
Pozostawić samochód otwarty z kluczykami w stacyjce to zaproszenie do kłopotów - sprawa zakończyła się szybko dzięki rutynowym kontrolom i policyjnym systemom informatycznym.
na podstawie: KMP w Wałbrzychu.
Autor: krystian
