Pokaz iluzji dla firm? Czy iluzjonista to dobry pomysł na imprezę firmową?

Firmy organizują nie tylko huczne gale, bale i jubileusze, ale i klasyczne imprezy firmowe dla pracowników, będące dla nich swego rodzaju nagrodą czy wyróżnieniem. W ferworze przygotowań dużym problemem może być wybór atrakcji, która uświetni wieczór. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest występ iluzjonisty. Czy to dobry pomysł? Jakie inne rozrywki firma może zapewnić pracownikom i zaproszonym gościom podczas firmowego przyjęcia?

Czy warto zaprosić iluzjonistę na imprezę firmową?

Organizatorzy imprez bardzo często starają się, aby były one jak najlepiej przygotowane nie tylko pod względem jedzenia, napojów i muzyki, ale i atrakcji. Jedną z ciekawszych możliwości jest zaproszenie na event iluzjonisty. Jest to osoba, która za pomocą wszelkiego rodzaju technik wykonuje magiczne pokazy. Są one nie tylko intrygujące, ale i w wielu przypadkach bardzo zabawne. Z tego powodu uważane są za doskonałą atrakcję na imprezę firmową. Stanowią idealną formę rozrywki, zwłaszcza gdy pokazy wykonywane są blisko gości lub z ich udziałem. Jest to rozwiązanie niesztampowe i niepowtarzalne. Zapraszanie „magików” na przyjęcia jest stosunkowo nowym trendem. Warto także zaznaczyć, ze taki występ często bywa dodatkową zachętą dla gości do przybycia. Iluzjonista, który może zjawić się na imprezie firmowej w Wałbrzychu to np. Maciej Kulhawik z położonego nieopodal Wrocławia. Jest jedną z wielkich gwiazd polskiego świata magii. Jego występ z pewności będzie nie lada atrakcją zarówno dla laików, jak i osób, którym tematyka ta nie jest obca.

Co w ofercie mają iluzjoniści przygotowujący pokazy dla firm?

Oferty pokazów profesjonalnych iluzjonistów są zróżnicowane, tak aby każdy z klientów mógł wybrać opcję najbardziej atrakcyjną dla siebie, jak i optymalną pod względem finansowym. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się pokazy iluzji na stojąco, czyli stand-up magic. W czasie trwania show prezentowane są sztuczki np. znikanie, przemianą, scalanie. Popularnym występem są także te z zakresu „mikroiluzji” (close-up magic). W czasie trwania pokazu sztuczki wykonywane są w bezpośrednim kontakcie z widzami, np. przy ich stoliku. Mogą także zawierać elementy mentalizmu, czyli odczytywania myśli uczestnika. W przypadku dużych imprez dobrym wyborem będzie iluzja sceniczna, czyli show prezentowane na scenie, w sporej odległości od widzów. Pokazy prowadzone mogą być na wesoło lub poważnie w zależności od życzenia organizatora.

Jakie inne atrakcje mogą sprawdzić się na imprezie firmowej?

Czasem, zwłaszcza na dużych galach, zdarza się tak, że jedna atrakcja podczas trwania całej imprezy to za mało. Warto więc wiedzieć jakie inne możliwości zabawiania gości można znaleźć. Jest ich cały wachlarz. Do niezwykle ciekawych rozrywek na imprezach firmowych zaliczyć można:

 • stand-up,
 • pokaz pole dance,
 • pokaz barmański,
 • pokaz fire show,
 • pokaz szczudlarzy,
 • pokaz kuchni molekularnej,
 • malowanie piaskiem,
 • rzeźbienie w lodzie,
 • limbo dance,
 • koncert znanego wokalisty, zespołu lub DJ-a,
 • mobilne kasyno,
 • wynajem automatów do gier,
 • vana z alkoholem.

Warto zaznaczyć, że nie jest to zamknięty katalog interesujących atrakcji na imprezy firmowe. Podczas organizowania ich w Wałbrzychu ograniczeniami są jedynie finanse oraz dostępność terminów, ponieważ profesjonaliści świadczą swoje usługi na terenie całej Polski.