Ci sami policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy tylko podczas jednej popołudniowej służb zatrzymali w tej samej części miasta dwóch mężczyzn, którzy poruszali się samochodami pomimo orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów. Obaj podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

W piątek po godzinie 15:00 funkcjonariusze zainteresowali się kierującym samochodem osobowym ul. Batorego mężczyzną. Mundurowi podejrzewali, że może on jechać pojazdem pomimo braku uprawnień do ich kierowania, co potwierdziło się podczas wykonywanych czynności. 34-letni wałbrzyszanin miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na rok od grudnia zeszłego roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Nie minęła godzina, a ci sami policjanci udali się na ul. Warmińską w tej samej dzielnicy. Tam zauważyli kolejnego mężczyznę w samochodzie osobowym, którego rozpoznali jako osobę nie posiadającą uprawnień do prowadzenia pojazdów. W stosunku do 22-letniego mieszkańca naszego miasta Sądu Rejonowego w Świdnicy orzekł trzyletni zakaz kierowania pojazdami na czas od 27 stycznia zeszłego do 27 stycznia 2024 roku.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży