38-letni mieszkaniec Grzmiącej trafił wczoraj po południu w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy. Mężczyzna w jednym z marketów dokonał kradzieży alkoholu, ale został ujęty przez pracowników ochrony obiektu. Policjanci na miejscu ustalili, że zatrzymany jest osobą poszukiwaną i najbliższe dwa lata ma spędzić za kratami więzienia.

Do kradzieży doszło 23 maja po godzinie 15:00 przy ul. Piastowskiej w Jedlinie-Zdroju. Złodziej zdjął z półki sklepowej dwie butelki alkoholu o wartości kilkudziesięciu złotych, ale kiedy próbował opuścić sklep, został ujęty przez ochronę.

Chwilę później po złodzieja przyjechali funkcjonariusze z Głuszycy. Mężczyzna, pomimo iż popełnił wykroczenie, za które został ukarany wysokim mandatem karnym, trafił także do policyjnej celi. Okazało się, że wcześniej został skazany przez sąd na karę dwóch lat pozbawienia wolności za wielokrotne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo wydanych czasowych sądowych zakazów.

Mężczyzna dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Teraz ma dodatkowo orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także do zapłacenia świadczenie pieniężne w kwocie 20 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu mężczyzna odbiera depozyt w obecności policjanta.
  • Na zdjęciu mężczyzna odbiera depozyt w obecności policjanta - inne ujęcie.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
  • Na zdjęciu zatrzymany mężczyzna w kajdankach.
  • Na zdjęciu policjant umieszcza zatrzymanego mężczyznę w radiowozie.