Policjantki z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu przeprowadziły spotkanie profilaktyczno – edukacyjnej pod nazwą "Bezpieczny powrót do szkoły". Pogadanka z mundurowymi odbyła się w Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu. Funkcjonariuszki propagowały wśród dzieci świadome i bezpieczne zachowania na drodze.

Podczas spotkania omówiony został temat sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania i zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Mówiono także o tym jak się zachować kiedy jest ograniczona widoczność na przejściu dla pieszych.

Uczestnikom przypomniano również kilka reguł dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą. Dzieci poznały także zasady bezpiecznej zabawy. Omówiono także zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się na rowerze i hulajnodze. Uświadomiono uczestników spotkania na jakie zagrożenia oraz konsekwencje narażają się, nie stosując omówionych zasad.

Funkcjonariuszki przypomniały również dzieciom o telefonach alarmowych, a także jak i kiedy można z nich korzystać.

Pamiętajmy !

Jako rodzice i opiekunowie dajmy najmłodszym dobre wzorce. Wykorzystując ostatni weekend wakacji, pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przechodźmy przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w bezpieczny i rozsądny sposób. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek