Zatrzymania ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości mieszkańca Wrocławia dokonali w minioną sobotę przed południem funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie. 31-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi do prowadzonych postępowań prokuratorskich na terenie naszego kraju. Chodzi o oszustwa, których miał się dopuścić w Tarnowskich Górach oraz w Poznaniu.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Mieroszowie w sobotę po godzinie 9:00 otrzymali informację od dyżurnego Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach o mężczyźnie, który z zakrwawioną ręką przebywa na terenie jednej z posesji przy ul. Skalników w Czarnym Borze. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali 31-latka. Na szczęście nic poważnego mu nie dolegało.

W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach informatycznych mundurowi ustalili, że mężczyzna był poszukiwany listami gończymi przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach oraz Prokuraturę Rejonową Poznań-Grunwald do prowadzonych postępowań karnych związanych z oszustwami. 31-latek został więc zatrzymany i weekend spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. W poniedziałek natomiast został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, gdzie na razie spędzi 44 dni, gdyż decyzją sądu na taki właśnie okres został tymczasowo aresztowany.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży