W niedzielną noc na głównej drodze w Czarnym Borze doszło do niegroźnej kolizji drogowej. 35-latek kierowanym przez siebie samochodem osobowym, jadąc z Borówna, uderzył w ustawione na drodze barierki, a następnie zjechał na teren jednej z posesji przy ul. Wesołej, by ukryć samochód. Okazało się, że pojazd został poważnie uszkodzony. Policjanci podczas wykonywanych czynności szybko ustalili, że kierujący, jak i pasażer, byli kompletnie pijany. Siedzący za kierowcą 35-latek dodatkowo miał aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego noc spędził więc w jednej z cel wałbrzyskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

20 listopada po północy policjanci z Boguszowa-Gorc otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Czarnym Borze. Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna jadący z pasażerem samochodem osobowym, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na jezdni, uderzył w stojące na drodze bariery energochłonne. Sprawca miał być kompletnie pijany i odjechać z miejsca zdarzenia na ul. Wesołą.

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności policjanci ustalili, gdzie stoi zaparkowany samochód i zatrzymali sprawcę kolizji drogowej. Od niego, jak i pasażera, mundurowi od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie retrospektywne wykonane przez policjantów wykazało 1,64 promila alkoholu w organizmie 35-latka. Pasażer był jeszcze bardziej pijany. Wydmuchał 3,08 promila. W samochodzie znajdowały się porozrzucane puszki z piwem.

W toku wykonanych dalszych czynności okazało się, że czarnoborzanin ma orzeczony od 2019 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Jego samochód trafił więc na parking strzeżony. Teraz za popełnione czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie wszystkim wsiadającym „za kółko” pod wpływem alkoholu i apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

  • Na zdjęciu uszkodzony samochód w wyniku kolizji drogowej.
  • Na zdjęciu uszkodzony samochód w wyniku kolizji drogowej.
  • Na zdjęciu uszkodzony samochód w wyniku kolizji drogowej.
  • Na zdjęciu puszki z piwem.
  • Na zdjęciu uszkodzony samochód w wyniku kolizji drogowej.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Na zdjęciu policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.
  • Na zdjęciu policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.