W wyniku realizacji zebranych w sprawie informacji policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 35-letniego mieszkańca tej miejscowości, który dokonał przywłaszczenia samochodu osobowego działając na szkodę jednej z firm działających na terenie powiatu wałbrzyskiego. Wcześniej funkcjonariusze zabezpieczyli, a następnie przekazali odzyskany samochód przedstawicielom przedsiębiorstwa.

35-latek na początku września tego roku postanowił wypożyczyć samochód od jednej firm, która ma swoją siedzibę na terenie naszego powiatu, a zajmuje się tego typu usługami. Po zakończeniu umowy użyczenia – w październiku, nie zwrócił jednak nowoczesnego, markowego pojazdu i unikał kontaktu z przedstawicielami przedsiębiorstwa.

Właściciel pojazdu w żaden sposób nie był w stanie odzyskać utraconego mienia, dlatego ostatecznie powiadomili wałbrzyskich policjantów o popełnieniu przestępstwa przez boguszowianina. Wskazał także, gdzie może znajdować się samochód o wartości 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze analizując zebrane informacje ustalili, gdzie stoi zaparkowany pojazd, zabezpieczyli go i ostatecznie przekazali pokrzywdzonemu. Od tego czasu sprawca przywłaszczenia pojazdu zaczął się ukrywać. Wpadł w ręce mundurowych w czwartek 1 grudnia w jednym z mieszkań przy ul. Chopina w Boguszowie-Gorcach.

35-letni mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży