22-letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za handel narkotykami, został w minioną sobotę zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na terenie tej miejscowości. Pomimo iż mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więzieniu, może szybko z niego nie wyjść, gdyż przed sądem odpowie dodatkowo za kolejne przestępstwo, które popełnił w październiku zeszłego roku.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach realizując informacje własne ustalili, że ukrywający się od dłuższego czasu wałbrzyszanin przebywa w jednym z mieszkań przy pl. Zwycięstwa w tej miejscowości, dlatego w minioną sobotę wieczorem – po godzinie 17:00 - udali się pod wytypowany adres. 22-latek wpadł w ręce policjantów i najbliższy czas spędzi teraz w więzieniu. Decyzją sądu został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za handel narkotykami.

To jednak nie koniec kłopotów 22-latka. Pracujący nad inną sprawą policjanci drugiego komisariatu udowodnili mężczyźnie popełnienie kolejnego czynu zabronionego prawem. Na początku października zeszłego roku to właśnie ten wałbrzyszanin dwukrotnie wykradł z tymczasowych sygnalizatorów drogowych, ustawionych na terenie prowadzonych robót budowlanych przy ul. 1 Maja na Sobięcienie, łącznie cztery akumulatory, powodując tym samym straty w kwocie ponad 1500 złotych.

Za kolejne popełnione przestępstwo zatrzymanemu 22-latkowi grozi tym razem 5 lat za kratami więzienia. O losie mężczyzna kolejny raz zadecyduje więc sąd.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży