54-latek z Jaworzyny Śląskiej zatrzymany na zakazie sądowym — grozi do 5 lat

Policjanci z Wałbrzycha rano zatrzymali kierowcę, który wbrew sądowemu zakazowi wsiadł za kierownicę - samochód trafił na miejski parking, a mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia.
- Jaworzyna Śląska: reaguj gdy ktoś bez uprawnień chce prowadzić
- Sprawdź, jak zgłosić niebezpieczne zachowanie na drodze w Wałbrzychu
Jaworzyna Śląska: reaguj gdy ktoś bez uprawnień chce prowadzić
10 września, po godzinie 6:00, patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymał do kontroli drogowej samochód poruszający się ul. Wrocławską na Szczawienku. Za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej.
W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący od lipca tego roku do stycznia przyszłego roku. W rezultacie dalsza podróż nie była możliwa - pojazd został odholowany na strzeżony miejski parking na koszt właściciela.
Sprawdź, jak zgłosić niebezpieczne zachowanie na drodze w Wałbrzychu
Za kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Funkcjonariusze podkreślają, że osoby, które utraciły prawo jazdy, mogą stwarzać poważne zagrożenie na drogach, dlatego ważne jest zgłaszanie takich sytuacji.
Po raz kolejny przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. - Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Marcin Świeży
Mieszkańcy, którzy zauważą, że ktoś zamierza prowadzić mimo braku uprawnień, powinni natychmiast kontaktować się z dyżurnym Centrum Powiadamiania Ratunkowego - dyżurny przekaże zgłoszenie policji i wyśle patrol na miejsce.
Na podst. Policja Wałbrzych
Ostatnie Artykuły

Cezary Harasimowicz w Wałbrzychu - kino, literatura i prawdziwe historie

Najpierw teoria, potem tor jazdy - w Głuszycy dzieci zdały ważny egzamin

Kradzież w drogerii skończyła się szybko - 29-latek z Wałbrzycha zatrzymany

Marihuana w szafie i MDMA w mieszkaniu - policja zatrzymała dwóch mężczyzn

187 kierowców i ani jednego pijanego - taki wynik dał poranek w Szczawnie-Zdroju

Wrocławska i Piotrowskiego będą zamknięte. Zmiany w ruchu i autobusach

Maski superbohaterów i ekologiczne filmy z nagrodami w Wałbrzychu

Wałbrzych po epoce kopalń. W Muzeum Porcelany rusza rozmowa o przemianie miasta

Altanka w Boguszowie-Gorcach okradziona - policja zatrzymała parę po kilku godzinach

Rodzinne odwiedziny skończyły się kradzieżą - policja szybko namierzyła obie kobiety

Kostka brukowa i monitoring - dwa ataki, dwa zarzuty w Wałbrzychu

Baśniowy żołnierz i czarownica - w Wałbrzychu rusza KRZESIWO

Książki wygrały z deszczem - w Filii nr 6 polana przeniosła się pod dach

Chwila nieuwagi na Szczawienku - rowerzysta trafił do szpitala
Przydatne dane teleadresowe
- Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu - kontakt, przyjęcie, odwiedziny
- Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu - kontakt, komisariaty, dyżury dzielnicowych
- Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu - kontakt, godziny, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Aqua-Zdrój Wałbrzych - basen, hotel i centrum sportowe - kontakt, godziny, cennik
- Urząd Miejski w Wałbrzychu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- ZUS Wałbrzych - kontakt, godziny obsługi i sprawy online
