26-letni mieszkaniec naszego miasta został wczoraj wieczorem zatrzymany przez policjantów ogniwa wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Prowadzący dalsze postępowanie w sprawie mundurowi z drugiego komisariatu postawili mężczyźnie także zarzuty związane z handlem narkotykami. Wałbrzyszaninowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z wydziału prewencji podczas pełnienia służby w porze wieczornej udali się na Podgórze. Około godziny 19:00 zauważyli idącego główną ulicą młodego mężczyznę ze sportową torbą i postanowili go wylegitymować. Na widok funkcjonariuszy młody wałbrzyszanin zaczął nerwowo się zachowywać. Mundurowi podczas dalszych czynności ustalili czym było to spowodowane.

26-latek posiadał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem. Badanie u technika kryminalistyki potwierdziły, że była to amfetamina, z której można było wykonać ponad 180 porcji handlowych tych narkotyków, dlatego też mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.

Dzisiaj dalsze czynności procesowe wykonywali z podejrzanym policjanci drugiego komisariatu. Mundurowi ostatecznie udowodnili 26-latkowi, że od listopada zeszłego do stycznia tego roku handlował substancjami psychotropowymi.

Wałbrzyszanin podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionych czynów. Za posiadanie narkotyków i handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Za kraty więzienia może trafić na 10 lata.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży