Wczoraj po południu policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej zatrzymali wandala, który zdemolował drzwi wejściowe do mieszkania jednej z wałbrzyszanek. 19-latek odpowiedzialny za niszczenie mienia odpowie teraz przed sądem. Młodemu mieszkańcowi naszego miasta za popełnione przestępstwo grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

W minioną środę około godziny 23:00 policjanci zostali poinformowani o tym, że agresywny młody mężczyzna kopiąc nogami zdemolował drzwi wejściowe do jednego z mieszkań w budynku przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Według zgłoszenia sprawcą miał to być znajomy 22-letniej lokatorki budynku, który kompletnie pijany przyszedł zrobić jej awanturę w związku z konfliktem jaki od pewnego czasu mają pomiędzy sobą.

Kobieta następnego dnia złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez 19-latka. Straty w mieniu oszacowane zostały na kwotę 1700 złotych. Sprawca dewastacji szybko, bo w czwartek po godzinie 17:00 wpadł w ręce policjantów ogniwa wywiadowczego przy ul. 1 maja w Wałbrzychu. Jeszcze tego samego dnia 19-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie nadmiarem spożytego alkoholu i tym, że na co dzień miał mieć zatarg z 22-latką, a chodziło o sprawy finansowe.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży