Wczorajsza doba to łącznie sześć zatrzymanych osób poszukiwanych przez wałbrzyskich policjantów. Trzy z nich mają do odsiadki wyroki zasądzone przez sąd za popełnione wcześniej przestępstwa i od pół roku do dwóch lat i trzech miesięcy spędzą za kratami więzienia. Dwie kolejne uwolniły się od kary aresztu po zapłaceniu grzywny za popełnione wykroczenia, a jedna była poszukiwana przez prokuraturę do prowadzonego postępowania karnego. W mieszkaniu 28-latka mundurowi dodatkowo znaleźli narkotyki oraz sadzonki konopi indyjskich.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w czwartek około godziny 10:00. Funkcjonariusze zauważyli 28-letniego mężczyznę, kiedy wchodził do jednego z budynków przy ul. Michałowskiego w Wałbrzychu. Mundurowi wiedzieli, że mężczyzna ma do odsiadki łącznie dwa lata i trzy miesiące za udział w rozboju oraz przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania znaleźli tam narkotyki w postaci marihuany, a także dwie sadzonki konopi indyjskich. Wałbrzyszanin trafi do policyjnej izby zatrzymań. Po postawieniu mu zarzutów za popełnione kolejne przestępstwa, zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

Nie minęła godzina, a w ręce pracujących na porannej zmianie policjantów prewencji pierwszego komisariatu na terenie jednej z posesji przy ul. Sosnowej na Poniatowie wpadł 39-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Gryficach powinien spędzić kilkanaście dni w areszcie w związku z nieopłaconą grzywną za popełnione wcześniej wykroczenie. Wałbrzyszanin uwolnił się od trafienia za kraty celi, po uiszczeniu zaległej grzywny.

Przed godziną 15:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu patrolowali dzielnicę Piaskowa Góra, gdzie przy ul. Norwida zauważyli młoda kobietę. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 19-latka była poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne.

Około godziny 16:30 działania poszukiwawcze przeprowadzili także policjanci prewencji drugiego komisariatu. Efektem akcji było zatrzymanie w jednym z mieszkań przy ul. 11 listopada 45-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze pół roku za niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu sądowego do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a dzisiaj został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi później do wyznaczonego więzienia.

Dwie godziny później inni dzielnicowi z "jedynki" udali się na ul. Armii Krajowej na Stary Zdrój. Tam, w jednym z mieszkań, zatrzymali poszukiwanego 26-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu pół roku za kradzieże z włamaniami.

Kolejno około godziny 21:30 ci sami dzielnicowi odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Głuszyckiej w dzielnicy Rusinowa. W trakcie wykonywanych czynności zatrzymali tam poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Będzinie 44-latkę. Kobieta nie opłaciła grzywny za popełnione wykroczenie i powinna odbywać karę aresztu. Po wpłaceniu na kontro sądu wymaganej kwoty została jednak zwolniona.

Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży