Tylko w tym tygodniu na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły podziękowania dla dwojga policjantów naszego garnizonu. Pracownica szpitalnego oddziału ratunkowego podziękowała funkcjonariuszowi prewencji drugiego komisariatu za szybkie odnalezienie opiekunki osoby starszej, która trafiła na oddział. Natomiast inna wałbrzyszanka w miłych kilku słowach napisała o policjantce z pierwszego komisariatu za pomoc w wymianie koła w samochodzie, po tym jak doszło do uszkodzenia jednej z opon w jej pojeździe.

Policjantem jest się przez całą dobę. Czy to w służbie, czy w czasie wolnym od służby, funkcjonariusze wykazują się wielkim sercem i nawet w najdrobniejszych sytuacjach służą swoją pomocą. W poniedziałek na skrzynkę komendanta wpłynął mail z podziękowaniami od Pani Agnieszki dla post. Piotra Sowy, za pomoc w ustaleniu osoby opiekującej się chorą seniorką, która po tym jak została znaleziona na ulicy,  trafiła do szpitala. W mailu przeczytać możemy ciepła słowa dla naszego mundurowego.

"Chciałabym na Pana ręce złożyć podziękowania dla policjanta który pracuje na KP II w Wałbrzychu pana Sowy. Pan Sowa pomógł mi wczoraj ustalić i potwierdzić dane pacjentki którą przywiozło pogotowie na SOR. Nie miała przy sobie dokumentów, nie wiedziała też gdzie mieszka i jak dokładnie się nazywa. Nie wiedziała dlaczego wyszła z domu. Choruje na alzheimera. Znaleziono ją wystraszoną i zdezorientowaną na przystanku autobusowym. Pan Sowa pojechał pod wskazany adres i ustalił numer telefonu do opiekunki starszej pani. Dzięki jego profesjonalnemu podejściu do sprawy pani po zbadaniu przez lekarza i wykluczeniu stanu zagrożenia życia, pod opieką swoich bliskich bezpiecznie wróciła do domu."

W środę natomiast od Pani Małgorzaty wpłynął mail z podziękowaniami dla st. post. Justyny Frątczak – policjantki pierwszego komisariatu. Wałbrzyska funkcjonariuszka w czasie wolnym od służby zainteresowała się seniorką, która miała problem z wymianą koła w samochodzie.

„Chciałabym bardzo podziękować dzielnicowej st. post. Justynie Frątczak za pomoc i poświęcony czas. W dniu wczorajszym tj. 30.05.2023 w godzinach popołudniowych złapałam kapcia pod marketem na ulicy Szczawieńskiej. Pani Justyna bezinteresownie zaoferowała swoją pomoc przy naprawie koła poświęcając swój wolny czas. Taka osoba zasługuje na pełny szacunek i podziękowanie. Osoby tak pomocne w dzisiejszych czasach to rzadkość.”

Te dwa przykłady pokazują, że policjanci cechują się dużą empatią i nie są obojętni na problemy mieszkańców i nawet, w wydawałoby się trywialnych sytuacjach, służą swoją pomocą.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży