Próba włamania na Piaskowej Górze szybko udaremniona przez mieszkańców i policję
Zdarzenie, które mogło zakończyć się tragicznie, skończyło się jedynie na zatrzymaniu sprawcy. Mieszkańcy Wałbrzycha mogą czuć się bezpieczniej dzięki szybkiej i skutecznej reakcji lokalnych funkcjonariuszy policji, którzy udaremnili próbę włamania do jednego z mieszkań na Piaskowej Górze.
  1. 39-letni mieszkaniec Wałbrzycha usiłował włamać się do remontowanego mieszkania na Piaskowej Górze.
  2. Próba włamania miała miejsce 20 lutego po godzinie 17:00 przy ul. Grota-Roweckiego.
  3. Włamywacz, używając nożyc, pokonał zabezpieczenie drzwi wejściowych do mieszkania.
  4. Został zauważony przez innych mieszkańców, co skłoniło go do ucieczki.
  5. Policja, powiadomiona o zdarzeniu, szybko ustaliła tożsamość i zatrzymała sprawcę.
  6. W momencie zatrzymania podejrzany był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.
  7. Zabezpieczono narzędzie użyte do przestępstwa – nożyce.
  8. Sprawca przyznał się do usiłowania włamania, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W mieszkanym przez nas mieście nie brakuje wydarzeń, które nadają naszej codzienności kryminalnego kolorytu, jednak to zdecydowana postawa mieszkańców i profesjonalizm policji gwizdują jak wiatr w uszach tych, którzy łamią prawo. Scena niczym z filmu rozegrała się na ul. Grota-Roweckiego, gdy 39-letni mieszkaniec Wałbrzycha, w biały dzień, postanowił sprawdzić, czy remontowane mieszkanie może skrywać coś wartościowego. Wraz z nożycami w ręku i zamysłem na szybki łup, mężczyzna nie spodziewał się, że jego plany przerwą czujni sąsiedzi.

Próba włamania do mieszkania na Piaskowej Górze szybko zmieniła się w scenariusz nieudanej ucieczki. Sprawca, którego wyraźnie poniosły złe intencje, nie zdążył nic ukraść, a jego działania stały się jedynie przyczyną do interwencji. Pijany włamywacz, który w momencie zatrzymania miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, stanowi przypomnienie o ciągłych wyzwaniach, jakie stoją przed mieszkańcami i stróżami prawa w utrzymaniu ładu i porządku.

Nie ma większej satysfakcji dla funkcjonariuszy, niż udaremnienie planów przestępczych jeszcze przed ich realizacją. Policjanci z pierwszego komisariatu, którzy odpowiedzieli na zgłoszenie, wykazali się nie tylko szybkim refleksem, ale i skutecznością, zabezpieczając nożyce – narzędzie przestępstwa. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu 39-letni mieszkaniec naszego miasta, który przyznał się do próby włamania, już niebawem stanie przed obliczem sprawiedliwości. Mieszkańcy Wałbrzycha mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dobro jest w dobrych rękach.


Wg inf z: KMP w Wałbrzychu