Wałbrzyski policjant uczy przedszkolaków Clever Garden bezpiecznych wakacji

2 min czytania
Wałbrzyski policjant uczy przedszkolaków Clever Garden bezpiecznych wakacji


Wakacje to czas beztroskiej zabawy, ale także moment, kiedy bezpieczeństwo najmłodszych powinno być priorytetem. Wałbrzyscy policjanci nie zapominają o tym i odwiedzają przedszkola, by uczyć dzieci jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. Jak wyglądały ostatnie spotkania z maluchami w Clever Garden? Sprawdźcie sami!

  • Wałbrzych na straży bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu Clever Garden
  • Przedszkolaki z Clever Garden uczą się odpowiedzialności i wdzięczności

Wałbrzych na straży bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu Clever Garden

9 lipca 2025 roku w wałbrzyskim przedszkolu Clever Garden odbyło się wyjątkowe spotkanie, które połączyło edukację z dobrą zabawą. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedził najmłodszych mieszkańców miasta, aby przekazać im praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnych przygód.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak rozpoznawać niebezpieczeństwa i co robić w sytuacjach kryzysowych. Szczególny nacisk położono na naukę korzystania z numeru alarmowego 112 – maluchy poznały zasady, kiedy i jak należy go wybrać. Policjant wyjaśnił także podstawowe reguły bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania ostrożności podczas zabawy na placach zabaw czy nad wodą.

Przedszkolaki z Clever Garden uczą się odpowiedzialności i wdzięczności

Spotkanie zakończyło się wzruszającym gestem ze strony dzieci – wręczyły one funkcjonariuszowi kolorową laurkę, którą wykonały własnoręcznie. Ten symboliczny podarunek był wyrazem ich wdzięczności i sympatii, a także potwierdzeniem, jak ważne są takie inicjatywy w budowaniu pozytywnych relacji między służbami a najmłodszymi mieszkańcami Wałbrzycha.

Inicjatywy profilaktyczne skierowane do dzieci mają ogromne znaczenie – to właśnie na tym etapie życia kształtują się pierwsze nawyki i postawy wobec zagrożeń. Dzięki takim spotkaniom maluchy nie tylko zdobywają wiedzę o bezpieczeństwie, ale również uczą się zaufania do policji oraz rozwijają świadomość społeczną.

„Prowadzenie działań profilaktycznych wśród najmłodszych jest niezwykle ważne – to właśnie na tym etapie życia kształtują się pierwsze nawyki, postawy i reakcje na niebezpieczne sytuacje.” – podkomisarz Agnieszka Głowacka-Kijek, Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Na podstawie: KMP w Wałbrzychu

Autor: krystian