Ostatnia niedziela lata w Wałbrzychu skończyła się kilkoma poważnymi zdarzeniami drogowymi

Słoneczna pogoda przyciągnęła więcej aut i jednośladów na ulice Wałbrzycha, a efektem były trzy poważne interwencje policji w ciągu jednego dnia — apel o ostrożność jest ponowny i wyraźny.
- Wałbrzychu zwolnij i jedź tak, by wrócić do domu
- Olszyniec pokaż rozwagę na łukach drogi
- Szczawno-Zdrój pamiętaj o bezpieczeństwie motocyklistów
Wałbrzychu zwolnij i jedź tak, by wrócić do domu
W niedzielę przed godziną 9:00 na ul. 11 Listopada na Nowym Mieście doszło do kolizji autobusu komunikacji miejskiej. Kierowca nie dostosował prędkości, wjechał w zaparkowany samochód i pięć betonowych słupków ustawionych przy jezdni. Pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach, nikt nie wymagał hospitalizacji. Policja zatrzymała prawo jazdy kierującemu, przygotowała dokumentację procesową i skieruje wniosek o ukaranie do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Olszyniec pokaż rozwagę na łukach drogi
Przed godziną 13:00 na ul. Wałbrzyskiej w Olszyńcu 25-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jadący samochodem osobowym nie dostosował prędkości na łuku i przeciął oś jezdni. Zmuszony manewr zmienił tor jazdy motocyklisty, który uciekając na pobocze wpadł do rowu. 51-letni kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami jednej z nóg. W sprawie prowadzone będzie dalsze postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia; obaj kierujący byli trzeźwi.
Szczawno-Zdrój pamiętaj o bezpieczeństwie motocyklistów
Około godziny 18:00 na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju wałbrzyszanin jadący motocyklem zjechał z jezdni i uderzył w latarnię uliczną. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie otrzymał pomoc medyczną. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
Policja jednoznacznie wskazuje, że wspólną przyczyną opisanych zdarzeń była nadmierna prędkość. Zbyt szybka jazda zwiększa drogę hamowania i ogranicza możliwości reakcji — w połączeniu z intensywniejszym ruchem stwarza realne zagrożenie na drogach.
“Zwolnij, myśl, wróć bezpiecznie do domu.”
Policja przypomina
Przypomnienie od Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu jest proste i konkretne: przestrzegaj dozwolonych prędkości, zachowuj bezpieczny odstęp między pojazdami i dostosowuj styl jazdy do warunków drogowych, nawet gdy pogoda zachęca do szybszej jazdy.
na podstawie: Policja Wałbrzych.
Ostatnie Artykuły

Altanka w Boguszowie-Gorcach okradziona - policja zatrzymała parę po kilku godzinach

Rodzinne odwiedziny skończyły się kradzieżą - policja szybko namierzyła obie kobiety

Kostka brukowa i monitoring - dwa ataki, dwa zarzuty w Wałbrzychu

Baśniowy żołnierz i czarownica - w Wałbrzychu rusza KRZESIWO

Książki wygrały z deszczem - w Filii nr 6 polana przeniosła się pod dach

Chwila nieuwagi na Szczawienku - rowerzysta trafił do szpitala

Jedyna wpadka podczas akcji - 37-latek z Wałbrzycha po alkoholu

Pakiety medyczne a profilaktyka chorób cywilizacyjnych – dlaczego regularne badania są tak ważne

Internet dla osób pracujących wieczorami - jak wybrać stabilne łącze?

Jechał mimo cofniętych uprawnień - teraz czeka go sąd i zakaz

W powiecie wałbrzyskim trwa nabór rodzin zastępczych. Jest też droga na spokojny start

Poranne kontrole autokarów w Wałbrzychu ruszą z jednego punktu

Poranna akcja w Wałbrzychu - policja bierze pod lupę kierowców po alkoholu

Chwila zmęczenia i auto w potoku - w Dziećmorowicach było groźnie
Przydatne dane teleadresowe
- ZUS Wałbrzych - kontakt, godziny obsługi i sprawy online
- Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna w Wałbrzychu - kontakt, zajęcia edukacyjne, zamawianie książek
- Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Wałbrzychu - kontakt, godziny i zakres działania
- Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji - kontakt, awarie, e-BOK
- Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA - kontakt, godziny, bilety i warsztaty
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wałbrzychu - kontakt, oferta i zasady pobytu
