W ręce policjantów drugiego komisariatu wpadł w środę wieczorem 39-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem, jej usiłowanie, zakłócanie miru domowego oraz dwukrotne kierowanie gróźb karalnych na szkodę tej samej osoby. Podejrzany za kratami więzienia może spędzić teraz 10 lat.

2 kwietnia bm. po południu funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymali informacje od pokrzywdzonej kobiety o przestępstwach jakich miał dokonać jej były już partner w ostatnim czasie na jej szkodę. Policjanci ustalili, że 39-letni mężczyzna najpierw 25 lutego tego roku wykorzystał nieuwagę 30-latki i ukradł jej karę bankomatową, a następnie dwukrotnie próbował ją wykorzystać, raz wypłacając gotówkę w kwocie 100 zł. Następnie włamał się do jej mieszkania przy ul. Karłowicza, a w innym przypadku naruszył mir domowy, a także 31 marca i 1 kwietnia dwukrotnie groził kobiecie pobiciem.


 

Policjanci bezpośrednio po uzyskaniu niepokojącego sygnału rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. 39-latek został ostatecznie zatrzymany w środę koło godziny 20:00 przy ul. Samosierry w Wałbrzychu. W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do popełnienia wszystkich czynów.  O jego losie zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości