Lato w teatrze

W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu właśnie rozpoczęły się bezpłatne dwutygodniowe półkolonie teatralne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. Zadanie realizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu LATO W TEATRZE, który organizowany jest ze środków Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

Tegoroczna edycja LATA W TEATRZE nosi nazwę STĄD WYRASTAJĄ KORZENIE DRZEW. – To właśnie wokół rzeczonego drzewa skupiają się prace dzieci uczestniczących w warsztatach – mówi Karolina Sobolewska, jedna z koordynatorek projektu i prowadząca warsztaty. –Badamy, skąd wyrastają korzenie wałbrzyskich drzew i sprawdzamy, skąd wyrastamy my sami. Zbieramy wspomnienia i rodzinne historie. Odnajdujemy stare zabawki i pożółkłe fotografie. Przypominamy sobie piosenki i dźwięki z dzieciństwa – dodaje.
Zajęcia mają charakter interdyscyplinarnych spotkań, bowiem prowadzone są przez pedagogów i specjalistów z różnych dziedzin. Wśród proponowanych aktywności znajdują się nie tylko zajęcia stricte teatralne, ale również tekstowe, ruchowe, dźwiękowe, plastyczne, filmowe, przyrodnicze i sensoryczne.

W zajęciach uczestniczy prawie 30 dzieci z Wałbrzycha i okolic. Efektem ich pracy będzie wielki finał, który odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu 6 lipca o godz. 12:00.

LATO W TEATRZE | STĄD WYRASTAJĄ KORZENIE DRZEW to wspólna inicjatywa wrocławskiej Fundacji t: oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.