Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili wczoraj w naszym mieście oraz powiecie wałbrzyskim działania mające na celu eliminowanie agresywnych zachowań na drodze oraz sprawdzali stan techniczny pojazdów. Kolejny już raz okazało się, że najwięcej - tym razem 47 ujawnionych przez funkcjonariuszy wykroczeń - dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących na obszarze zabudowanym.

W trakcie środowych akcji, w których wzięło udział 27 funkcjonariuszy wałbrzyskiej „drogówki”, mundurowi skontrolowali łącznie 76 pojazdów i ujawnili 82 naruszenia przepisów Kodeksu drogowego. Było to m.in. 47 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością - w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, 7 naruszeń dotyczących niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, czy też 2 związane z nieprawidłową zmianą pasa ruchu. 


 

W tym dniu odbyły się także działania „SMOG”. Funkcjonariusze przy każdej kontroli sprawdzali stan techniczny samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów, w tym sprawność podstawowych urządzeń i układów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Funkcjonariusze kontrolowali także, czy pojazdy nie naruszają wymagań ochrony środowiska.  W trakcie całego dnia zatrzymali elektronicznie 18 dowodów rejestracyjnych, z czego w 8 przypadkach za poważne usterki techniczne, a w 1 przypadku w związku z nadmierną emisją spalin do środowiska.

Na zdjęciu policjant ruchu drogowego zatrzymuje samochód do kontroli.

 

W środę w Borównie mundurowi zatrzymali także 65-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który dopuścił się jazdy samochodem osobowym pomimo wydanej przez miejscowego starostę decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Powiązane wiadomości


1000 Znaków do wykorzystania