Policja Wałbrzych: Jechał bez uprawnień i z narkotykami. Zatrzymali go wałbrzyscy policjanci.

1 min czytania

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj wieczorem w Mieroszowie 33-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna jechał samochodem osobowym nie posiadając do tego uprawnień, miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany i najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem

Do zdarzenia doszło 26 stycznia około godziny 23:10. Wałbrzyscy funkcjonariusze zauważyli na ul. Kościelnej w Mieroszowie samochód osobowy marki Peugeot , który na widok policyjnego radiowozu skierował się w stronę ogródków działkowych a następnie zatrzymał się na poboczu drogi. W trakcie legitymowania mundurowi ustalili, że kierujący mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto funkcjonariusze ujawnili u 33-latka środki odurzające w postaci marihuany. Kierujący przyznał się do kierowania pojazdem pod ich wpływem, dlatego policjanci pobrali od niego krew do badań.

33-letni mężczyzna odpowie teraz za kierowanie bez uprawnień, posiadanie narkotyków i jeżeli potwierdzą to badania laboratoryjne, jazdę pod ich wpływem. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
asp.szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. (74) 842-04-85

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu,

walbrzych.policja.gov.pl/

walbrzych.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/jechal_bez_uprawnien_i_z_narkotykami__zatrzymali_go_walbrzyscy_policjanci_

Autor: krystian