Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wałbrzych

34-letniego wałbrzyszanina zatrzymali w miniony wtorek wałbrzyscy policjanci. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnienie dwóch włamań oraz dwóch kradzieży, których dokonał w ostatnich tygodniach na terenie naszego miasta.

Do zatrzymania 34-latka doszło na Nowym Mieście. Realizując zebrane wcześniej informacje i prowadząc czynności operacyjne policjanci drugiego komisariatu ustalili, że na przełomie kwietnia i maja tego roku to właśnie ten wałbrzyszanin dwukrotnie włamał się do piwnic przy ul. Przywodnej w Wałbrzychu, z których wykradł wartościowe przedmioty. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie popełnienie kolejnych przestępstw. W tym samym okresie podejrzany dwukrotnie dokonał kradzieży wyrobów alkoholowych i cukierniczych w marketach usytuowanych na terenie naszego miasta, o łącznej wartości blisko 4 tysięcy złotych. 

W trakcie czynności procesowych sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. 34-latek stanie teraz przed sądem. Za włamania i kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 47 87-51-485

 

Galeria

Powiązane wiadomości