Wałbrzyscy policjanci prowadzili minionej nocy poszukiwania 82-letniego mężczyzny, który zgubił się w lesie. Policyjna akcja trwała przez kilka godzin. Szczęśliwie mieszkaniec Wałbrzycha został odnaleziony i przekazany rodzinie.

O zaginięciu 82-letniego mieszkańca Wałbrzycha, policjantów powiadomiła jego żona. Jak wynikało z przekazanych informacji mężczyzna wczoraj około godziny 18:00 wyszedł z domu do lasu na grzyby i do późnych godzin wieczornych nie wrócił do miejsca zamieszkania. Stan zdrowia oraz wiek mężczyzny wskazywał, że może on znajdować się w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu, a nawet życiu. Poszukiwania rozpoczęły się kilka minut przed północą.

Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem zaginionego i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. W akcję poszukiwawczą 82-letniego zaginionego mężczyzny zaangażowano ponad 50 funkcjonariuszy. Komunikat o zaginięciu dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu przekazał podległym patrolom. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem tropiącym. Po niespełna pięciu godzinach poszukiwań policjanci sprawdzając oddalony kilkaset metrów od miejsca zamieszkania las odnaleźli w nim wystraszonego całą sytuacją ale całego i zdrowego mężczyznę. Pomoc na szczęście nadeszła w porę i 82-latek trafił pod opiekę rodziny. Dzięki dobrze zorganizowanej policyjnej akcji, ta sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

W związku z wczorajszym zdarzeniem apelujemy do mieszkańców o rozwagę i ostrożność podczas pobytu w lesie.

Pamiętajmy !

  • Wybierajmy się do lasu najlepiej z drugą osobą, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku możemy liczyć na pomoc.
  • Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc.
  • Zadbajmy o odpowiedni ekwipunek w postaci wody, jedzenia, materiałów opatrunkowych czy kurtki przeciwdeszczowej.
  • Gdy już stracimy orientację w terenie obserwujmy przyrodę wokół nas, co pomoże w określeniu kierunków. Mech porasta północne strony pni drzew, mrowiska są bardziej łagodne od strony południowej, a najlepszym drogowskazem jest słońce.
  • Nie pozwalajmy osobom starszym z zanikami pamięci, schorowanym na samotne wycieczki do lasu. Taka wyprawa może zakończyć się dla nich tragicznie.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek